kpb

Zabicie świętego jelenia - pokaz przedpremierowy

ZABICIE ŚWIĘTEGO JELENIA (reż. Yorgos Lanthimos)
- pokaz przedpremierowy

piątek, 17 listopada 2017, godz. 19.00
Kino Pod Baranami

 

 

W piątek, 17 listopada, zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Zabicie świętego jelenia w reżyserii Yorgosa Lanthimosa, jednego z najbardziej oryginalnych, kontrowersyjnych i utalentowanych współczesnych twórców filmowych.

 

Autor Kła prezentuje klaustrofobiczną, trzymającą w napięciu i okraszoną wyjątkowo czarnym humorem opowieść o niemożliwym do dokonania wyborze. W rolach głównych wystąpili Nicole KidmanColin Farrell, który współpracował już z reżyserem przy filmie Lobster. Lanthimos otrzymał nagrodę za najlepszy scenariusz podczas tegorocznego festiwalu w Cannes.

 

Polską premierę filmu zaplanowano na 1 grudnia 2017 roku.

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy) | 14 zł (senior)

 

O FILMIE:

ZABICIE ŚWIĘTEGO JELENIA | THE KILLING OF A SACRED DEER
reż. Yorgos Lanthimos, Wielka Brytania/Irlandia/USA 2017, 121'

MFF w Cannes 2017: konkurs główny, najlepszy scenariusz (Yorgos Lanthimos)

Steven (Farrell) jest wybitnym kardiochirurgiem, a jego żona, Anna (Kidman), szanowaną okulistką. Mają dwójkę dzieci: 14-letnią Kim i 12-letniego Boba. Są zamożni, zdrowi i toczą szczęśliwe, rodzinne życie. Steven przyjaźni się z 16-letnim Martinem, który nie ma ojca i którego niejako przyjął pod swoje skrzydła. Pewnego dnia mężczyzna przedstawia chłopaka swojej rodzinie. Od tego czasu sprawy przybierają nieoczekiwany, katastrofalny w skutkach obrót. Idealny świat zamienia się w chaos, a Steven staje przed niewyobrażalnie trudnym wyborem. Bez względu na to jaką decyzję podejmie, stanie się sprawcą tragedii we własnej rodzinie.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum