kpb

The Florida Project - pokaz przedpremierowy

The Florida Project (reż. Sean Baker)
- pokaz przedpremierowy

czwartek, 23 listopada 2017, godz. 19.00
Kino Pod Baranami

 

 

W czwartek, 23 listopada, zapraszamy na pierwszy w Krakowie, przedpremierowy pokaz filmu The Florida Project. To historia małej Moonee, która wraz z paczką przyjaciół odkrywa magię mieszkania w zapuszczonym motelu tuż przy parku rozrywki.

 

Okrzyknięty przez krytykę jednym z najlepszych filmów roku, film Seana Bakera (Mandarynka) pewnie zmierza po oscarowe nominacje, a branża przewiduje sukces na miarę zeszłorocznego Moonlight wyprodukowanego w tym samym studiu A24. W rolach głównych młodziutka Brooklynn Prince i Willem Dafoe.

 

Polską premierę filmu zaplanowano na 29 grudnia 2017 roku.

 

BILETY:

20 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy) | 14 zł (senior)

 

O FILMIE:

THE FLORIDA PROJECT | THE FLORIDA PROJECT
reż. Sean Baker, USA 2017, 115'

MFF w Hamburgu 2017: nominacja do nagrody Art Cinema, Nagroda Krytyków (Sean Baker)
Nagrody Gotham 2017: 3 nominacje - najlepszy film pełnometrażowy, najlepszy aktor (Willem Dafoe), najlepszy debiut (Brooklynn Prince)

Moonee ma sześć lat i zawadiacki uśmiech, a dni spędza poza domem z paczką przyjaciół. Dom w ich przypadku oznacza motel Magic Castle, z zewnątrz przypominający pałac z bajki. Ale w pokojach, które wynajmuje się na godziny, raczej nie spotka się księżniczki. Mieszkają tu za to rozmaici dziwacy, życiowi przegrani i zarabiające najniższą krajową sprzątaczki. Moonee, nie zważając na okoliczności, niczym odkrywca z przygodowej powieści przemierza okoliczne nieużytki, jakby były najgęstszą dżunglą i wymyśla z kolegami kolejne psikusy. Nieświadoma coraz bardziej ryzykownych kroków, jakie musi podejmować jej mama, by opłacić pokój na kolejny tydzień, dziewczynka jest najszczęśliwszym dzieckiem na świecie. Całkiem, jakby czerpała energię z wychylającego się zza horyzontu pobliskiego Disneylandu.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum