kpb

Kinobranie 2017 - pokaz na dziedzińcu #4: Porto

Letnie Tanie Kinobranie 2017
- pokaz na dziedzińcu Pałacu pod Baranami #4:
Porto (reż. Gabe Klinger)
Kino Pod Baranami
środa, 9 sierpnia 2017, godz. 21.30

 

 

Zapraszamy na dziedziniec Pałacu Pod Baranami, gdzie w środę9 sierpnia, o godz. 21.30 odbędzie się kolejny pokaz pod gołym niebem w ramach Letniego Taniego Kinobrania. Na ekranie Porto - nietypowa, intymna historia miłosna dwójki outsiderów. Bilety tylko 7 zł!

 

Porto to debiut fabularny doświadczonego krytyka i dokumentalisty Gabe’a Klingera (Outsiderzy: James Benning i Richard Linklater) z jedną z ostatnich ról tragicznie zmarłego aktora Antona Yelchina (Podwójne życie, Do szaleństwa, Star Trek). Ta pozornie banalna historia jednonocnej przygody zrealizowana na taśmie 35mm, 16mm oraz Super 8, zachwyciła krytyków na całym świecie. Producentem wykonawczym filmu jest sam Jim Jarmusch.

 

Pokaz filmu odbędzie się na dziedzińcu renesansowego Pałacu pod Baranami. Do dyspozycji widzów pozostają otwarte do późna bary i kawiarnie - pałacowi sąsiedzi Kina Pod Baranami.

 

BILETY: 7 zł - dostępne w dniu pokazu - w kasach Kina oraz online.
*Miejsca są nienumerowane.

 

O FILMIE:

PORTO | PORTO
reż. Gabe Klinger, Portugalia/Francja/USA/Polska 2016, 75'

Jake (Anton Yelchin) i Mati (Lucie Lucas) to dwoje outsiderów mieszkających w portugalskim Porto, między którymi doszło kiedyś do intymnego, ale krótkiego kontaktu. On, samotnik pochodzący ze Stanów Zjednoczonych; ona, studentka z Francji przebywająca za granicą, związana ze swoim profesorem. Pewnego dnia tych dwoje po raz pierwszy zwraca na siebie uwagę na stanowisku archeologicznym, następnie na dworcu kolejowym oraz w kawiarni i to właśnie tam Jake zbiera się na odwagę, by po raz pierwszy porozmawiać z Mati. Para rozpoczyna swoją beztroską, jednonocną znajomość. Po latach przyglądamy się temu doświadczeniu poprzez pryzmat przeżyć Mati oraz Jake’a, którym nadal towarzyszą wspomnienia tamtej nocy. Przesuwające się to w przód, to w tył ramy czasowe oraz poszerzający się i zwężający wizualny plan filmu ukazują głębię tego zaskakującego spotkania. W konsekwencji wciągają nas w tę jedną, niezapomnianą noc, kiedy to Mati i Jake zupełnie przez przypadek odkrywają miłość i pożądanie, których się nie spodziewali. 

 

ZWIASTUN:

 

PARTNERZY:

                                     

                  

 

PATRONI MEDIALNI:
 
                                  

             

Bookmark and Share

archiwum