kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Lady M. (przedpremierowo!)

czwartek, 22 czerwca 2017, godz. 23.15

 

 

W czwartek, 22 czerwca, zapraszamy na ostatnie spotkanie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego w tym sezonie. W programie przedpremierowy pokaz filmu Lady M. - znakomitego debiutu cenionego teatralnego i operowego reżysera Williama Oldroyda. Jest to przeniesiona w angielskie realia adaptacja XIX-wiecznego opowiadania Nikołaja Leskowa Powiatowa lady Makbet. W roli głównej wystąpiła wschodząca gwiazda brytyjskiego kina Florence Pugh

 

Polską premierę filmu zaplanowano na 30 czerwca 2017.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

Bilety dla studentów: 11 zł.

 

O FILMIE:

LADY M. | LADY MACBETH
reż. William Oldroyd, Wielka Brytania 2016, 89'

(in English with Polish subtitles)

IX-wieczna Wielka Brytania. Świat konserwatywnych zasad i sztywnych konwenansów. Młoda Katherine wbrew swojej woli zmuszona zostaje do wyjścia za mąż za znacznie starszego i majętnego właściciela ziemskiego. Kobieta kompletnie nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości, zwłaszcza że notorycznie upokarzana jest przez sadystycznego męża oraz teścia. Nie wspominając już o ambicjach, marzeniach czy pragnieniach, jakie skrywa bohaterka. Śmiertelnie znudzona korzysta z każdej okazji, by zaznać odrobiny wolności na pobliskich wrzosowiskach. Z emocjonalnego marazmu wytrąca ją spotkanie z nowym pracownikiem swojego, coraz częściej nieobecnego, męża. Pewny siebie i nieco bezczelny Sebastian staje się dla niej uosobieniem męskości i szansą na prawdziwe uczucie. Zdesperowana Katherine przechodzi stopniową przemianę, a każda kolejna decyzja czyni z niej prawdziwą Lady Makbet.

 ZWIASTUN:

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

 

 PARTNERZY:


             

    

 


MÓWIĄ O NAS:


        

  

      

          

Bookmark and Share

archiwum