kpb

Dojrzałe Kino: Sama przeciw wszystkim

środa, 14 czerwca 2017, godz. 11.00

 

  

 

W środę (14 czerwca) o godz. 11.00 zapraszamy dojrzałych widzów na kolejne spotkanie Dojrzałego Kina! W programie pokaz thrillera Sama przeciw wszystkim z nominowaną do Złotego Globu za tę rolę Jessicą Chastain. Brytyjski reżyser John Madden (Zakochany Szekspir, Dowód) zagląda za kulisy amerykańskiej polityki i pracy profesjonalnych lobbystów, o której przeciętni obywatele nie mają pojęcia.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE: 

SAMA PRZECIW WSZYSTKIM (MISS SLOANE) | MISS SLOANE
reż. John Madden, Francja/USA 2016, 132’

(in English with Polish subtitles)

Złote Globy 2016: nominacja do nagrody dla najlepszej aktorki w dramacie (Jessica Chastain)

Elizabeth Sloane jest jedną z najlepszych specjalistek w swoim fachu. Ceniona przez pracodawców, jednocześnie wzbudzająca respekt u oponentów. Kobieta działa w świecie wielkiej polityki i brudnych pieniędzy, gdzie największą wartością obok braku skrupułów jest skuteczność bez względu na cenę oraz dyskrecja. Tak przynajmniej pracę lobbysty definiuje Elizabeth. To nie miejsce na sentymenty, okazywanie słabości czy mieszanie życia zawodowego z osobistymi doświadczeniami. Ten błąd przy okazji kolejnego „zlecenia” popełnia kobieta. W efekcie zwraca się przeciwko dotychczasowym pracodawcom i wraz z niewielkim zespołem oraz charyzmatycznym biznesmenem u boku wypowiada otwartą wojnę amerykańskim producentom broni. A że jest to biznes, który przynosi wpływy liczone w miliardach dolarów, cena, jaką przyjdzie jej zapłacić za tę niesubordynację może okazać się wyjątkowo wysoka.

 

ZWIASTUN:

 

 
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       


PARTNERZY:

  
            

     

 
       

Bookmark and Share

archiwum