kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Sama przeciw wszystkim

czwartek, 8 czerwca 2017, godz. 23.00

 

 

W czwartek, 8 czerwca, zapraszamy na kolejne spotkanie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. W programie pokaz filmu Sama przeciw wszystkim (Miss Sloane) z nominowaną do Złotego Globu za tę rolę Jessicą Chastain. To wciągający thriller polityczny w reżyserii Johna Maddena, znanego z takich filmów jak Zakochany Szekspir czy Dowód. Brytyjski twórca bierze pod lupę ludzi, którzy zazwyczaj unikają rozgłosu, pokazując niebezpieczne powiązania wielkiego biznesu i polityki.

 

Gospodynią spotkania będzie Paulina Richert - studentka filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach na Uniwersytecie Jagiellońskim. 

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

Bilety dla studentów: 11 zł.

 

O FILMIE:

SAMA PRZECIW WSZYSTKIM (MISS SLOANE) | MISS SLOANE
reż. John Madden, Francja/USA 2016, 132’

(in English with Polish subtitles)

Złote Globy 2016: nominacja do nagrody dla najlepszej aktorki w dramacie (Jessica Chastain)

Elizabeth Sloane jest jedną z najlepszych specjalistek w swoim fachu. Ceniona przez pracodawców, jednocześnie wzbudzająca respekt u oponentów. Kobieta działa w świecie wielkiej polityki i brudnych pieniędzy, gdzie największą wartością obok braku skrupułów jest skuteczność bez względu na cenę oraz dyskrecja. Tak przynajmniej pracę lobbysty definiuje Elizabeth. To nie miejsce na sentymenty, okazywanie słabości czy mieszanie życia zawodowego z osobistymi doświadczeniami. Ten błąd przy okazji kolejnego „zlecenia” popełnia kobieta. W efekcie zwraca się przeciwko dotychczasowym pracodawcom i wraz z niewielkim zespołem oraz charyzmatycznym biznesmenem u boku wypowiada otwartą wojnę amerykańskim producentom broni. A że jest to biznes, który przynosi wpływy liczone w miliardach dolarów, cena, jaką przyjdzie jej zapłacić za tę niesubordynację może okazać się wyjątkowo wysoka.

 

ZWIASTUN:

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY:


             

    

 


MÓWIĄ O NAS:


        

  

      

          

Bookmark and Share

archiwum