kpb

8. Przegląd Nowego Kina Francuskiego

8. PRZEGLĄD NOWEGO KINA FRANCUSKIEGO
9-15 czerwca 2017
Kino Pod Baranami


 
W dniach 9-15 czerwca Kino Pod Baranami wspólnie z Gutek Film oraz Instytutem Francuskim w Polsce zaprasza na 8. Przegląd Nowego Kina Francuskiego, podczas którego zostaną zaprezentowane najlepsze francuskie filmy ostatnich lat.

 

Uczestnicy przeglądu zobaczą najlepszy francuski film 2016 roku, czyli Fatimę Philippe’a Faucona opowiadającą o losach mieszkającej w Lyonie Marokanki, która - nie znając języka francuskiego - próbuje zapewnić godne życie dwóm dorastającym córkom. W programie znalazł się również przejmujący dramat Dzieciak. Główny bohater filmu Philippe’a Lioreta leci do Montrealu na pogrzeb ojca, którego nigdy nie poznał. Nagrodzona podczas Europejskiego Festiwalu Filmowego w Sewilli czarna komedia Bruno Dumonta Martwe wody to historia zblazowanej rodziny arystokratów, których beztroskie życie zakłóca seria tajemniczych zniknięć okolicznych mieszkańców. W jednej z głównych ról wystąpiła Juliette Binoche. Na ekranie pojawi się także gwiazda filmu Nietykalni, Omar Sy, który w filmie Jutro będziemy szczęśliwi z beztroskiego bawidamka zmienia się w odpowiedzialnego, samotnego ojca. Fani aktorskiego talentu Audrey Tautou będą ją mogli zobaczyć w biograficznym filmie Odyseja, opowiadającym o losach rodziny Jacques'a Cousteau - legendarnego podróżnika, badacza mórz i reżysera filmowego. Na ekrany powraca również Gérard Depardieu w filmie Tour de France opowiadającym o wspólnej podróży młodego rapera arabskiego pochodzenia i murarza z północnej Francji. Kino drogi reprezentować będzie także nominowana do nagrody Louisa Delluca komedia Wyprawa, czyli historia 50-letniego grafika, który marzy o pełnej przygód podróży. Miłośników animacji nie może zabraknąć na pokazie filmu Czerwony żółw, nominowanej do Oscara poetyckiej opowieści o losach pewnego rozbitka.  

 

Podczas trwania przeglądu w Kinie Pod Baranami wyświetlany będzie także film mamy2mamy - błyskotliwa komedia z udziałem Juliette Binoche i Camille Cottin.

 

W ramach imprezy odbędzie się specjalne spotkanie z cyklu Baranki Dzieciom pod hasłem Baranki we Francji. Podczas pokazu francuskich bajek najmłodsi widzowie wraz z małym Leonem wyruszą do królestwa Baltazara, a po seansie wezmą udział w warsztatach florystycznych.

 

BILETY:
20 zł (normalny)
15 zł (ulgowy)
Baranki we Francji - 11 zł
Karnet (8 filmów): 80 zł

 

PROGRAM:
 
piątek, 9 czerwca
19.00 ODYSEJA
| L’ODYSSÉE
reż. Jérôme Salle, Francja 2015, 122'

 

sobota, 10 czerwca
19.00 CZERWONY ŻÓŁW
| LA TORTUE ROUGE
reż. Michael Dudok de Wit, Francja/Belgia 2016, 80'

20.45 TOUR DE FRANCE | TOUR DE FRANCE
reż. Rachid Djaïdani, Francja 2016, 95'

 

niedziela, 11 czerwca
11.00 BARANKI WE FRANCJI
LEON I CZTERY PORY ROKU
| LES QUATRE SAISONS DE LÉON
reż. Pierre-Luc Granjon, Antoine Lanciaux, Francja 2009, 52'
+ warsztaty florystyczne

19.00  FATIMA | FATIMA
reż. Philippe Faucon, Francja/Kanada 2015, 79'

 

poniedziałek, 12 czerwca
19.00 DZIECIAK
| FILS DE JEAN
reż. Philippe Lioret, Francja/Kanada 2015, 98'

 

wtorek, 13 czerwca
19.00 WYPRAWA
| COMME UN AVION
reż. Bruno Podalydès, Francja 2015, 105'

 

środa, 14 czerwca
19.00 MARTWE WODY
| MA LOUTE
reż. Bruno Dumont, Niemcy/Francja 2016, 122’

 

czwartek, 15 czerwca
19.00 JUTRO BĘDZIEMY SZCZĘŚLIWI
| DEMAIN TOUT COMMENCE
reż. Hugo Gelin, Francja/Wielka Brytania 2017, 115’

 

SPOT:

 

ORGANIZATORZY:
Gutek Film
Instytut Francuski w Polsce
Kino Pod Baranami
 

Bookmark and Share

archiwum