kpb

57. Krakowski Festiwal Filmowy

28 maja - 4 czerwca 2017
| May 28 - June 4, 2017

W dniach 28 maja - 4 czerwca zapraszamy na 57. Krakowski Festiwal Filmowy - jedno z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. W ciągu 8 dni Festiwalu krakowscy widzowie zobaczą około 250 filmów z Polski i z całego świata w 4 konkursach i wielu sekcjach pozakonkursowych. Większość filmów z programu pokazywanych jest w naszym kraju po raz pierwszy. Oprócz pokazów filmowych, uczestnicy festiwalu wezmą udział w spotkaniach z twórcami, warsztatach i wystawach. Nie zabraknie kina plenerowego pod Wawelem, koncertów oraz wydarzeń branżowych. W specjalnej sekcji Docs+Science prezentowane będą naukowe filmy dokumentalne, a dzieciom i młodzieży wrażeń dostarczy cykl Kids & Youth.

 
Festiwal otworzy pokazu dokumentu Marcina Borchardta Beksińscy. Album wideofoniczny – autentyczny, intymny zapis losów rodziny Beksińskich. Z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 70-lecia polskiej animacji, organizatorzy wyjątkowo uhonorują aż dwóch wybitnych twórców tego gatunku, Witolda Giersza i Daniela Szczechurę. To 20. edycja nagrody Smoka Smoków, przyznawanej za wyjątkowy wkład w rozwój światowej kinematografii. Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie kinematografia niemiecka, której najciekawsze dzieła będzie można zobaczyć w specjalnej sekcji Fokus na Niemcy.
 
Krakowski Festiwal Filmowy co roku odwiedza ponad 800 polskich i międzynarodowych gości: reżyserów, producentów, dystrybutorów, programatorów festiwali.

 

Do Kina Pod Baranami zapraszamy w dn. 29 maja - 3 czerwca. W Sali Czerwonej i Niebieskiej zaprezentujemy filmy Daniela Szczechury i Witolda Giersza oraz wyświetlimy filmy z takich sekcji, jak Fokus na Niemcy, Polska Panorama oraz Laureaci festiwali. Z okazji 15-lecia istnienia Szkoły Wajdy w Kinie Pod Baranami będzie można również zobaczyć wielokrotnie nagradzane filmy jej absolwentów. W piątek, 2 czerwca, w Sali Białej odbędzie się otwarty dla publiczności Master Class Witolda Giersza. W czasie rozmowy z widzami na temat swojej techniki animacji oraz roli koloru i dźwięku w swoich filmach artysta zademonstruje, jak wygląda animacja farbami olejnymi.

W sobotę, 3 czerwca, zapraszamy na specjalny pokaz filmu Wielka powódź Billa Morrisona, stanowiącego współczesny montaż niemych materiałów archiwalnych, dokumentujących niszczycielską powódź nad Missisipi w roku 1927.  W ramach pokazu zostanie zaprezentowana dźwiękowa kopia filmu z muzyką autorstwa Billa Frisella.

 

PROGRAM projekcji w KINIE POD BARANAMI: TUTAJ

 

Pełny program festiwalu na www.krakowfilmfestival.pl
Facebook: www.facebook.com/krakowfilmfest
Twitter: www.twitter.com/krakowfilmfest
YouTube: www.youtube.com/user/KrakowFilmFoundation
Instagram: https://instagram.com/krakowfilmfestival/

 

  

 

BILETY
*** dostępne w obiektach festiwalowych oraz ONLINE ***

Seanse przed godz. 17: 8
Seanse po godz. 17:     16 zł

Bilet na ceremonię otwarcia festiwalu (28.05.2016) - 20 zł.
Bilet na ceremonię zamknięcia festiwalu (03.06.2016) - 25 zł.
Bilety na pokazy filmów nagrodzonych (04.06.2016) - 8 zł (przed godz. 17), 16 zł (po godz. 17).

BILETY GRUPOWE
Grupowy przed godz. 17 6 zł
Grupowy po godz. 17     12 zł

Bilet grupowy – przysługuje grupom szkolnym powyżej 15 osób (opiekun gratis). Do wykorzystania w terminie 28 maja - 4 czerwca. Nie obowiązuje na ceremonię otwarcia i zakończenia festiwalu.


KARNETY

Normalny * 160 zł
Ulgowy * 80 zł
Dzienny ** 45 zł

Karnet ulgowy przysługuje uczniom, studentom 1, 2 i 3 stopnia, emerytom, rencistom, osobom niepełnosprawnym (z legitymacją ON). Nie przysługuje studentom studiów podyplomowych.

* Karnety normalny i ulgowy upoważnia posiadaczy do wstępu na wszystkie projekcje filmowe w dniach 28 maja - 4 czerwca 2016 oprócz ceremonii zakończenia festiwalu, na którą konieczne jest zakupienie osobnego biletu. Obowiązują także na pokaz filmów nagrodzonych.

** Karnet dzienny obowiązuje na wszystkie pokazy w wybranym dniu w terminie 28 maja - 4 czerwca 2016 oprócz ceremonii o zakończenia festiwalu, na którą konieczne jest zakupienie osobnego biletu.

Ilość miejsc w kinach jest ograniczona. Posiadaczom karnetów zalecamy odbiór bezpłatnych biletów w kasach kin dzień przed planowanym seansem lub w dniu seansu najpóźniej 30 minut przed jego rozpoczęciem. W przeciwnym razie nie gwarantujemy wolnych miejsc.
Wstęp na salę: pierwszeństwo mają osoby z biletami (w tym bezpłatnymi), w drugiej kolejności widzowie z karnetami i akredytacjami nieposiadające biletów.

GDZIE KUPIĆ?

Bilety do nabycia w kasach festiwalowych kin od 15 maja: Kijów.Centrum, kino Mikro, Kino Pod Baranami, kino Agrafka, Krakowskie Centrum Kinowe ARS.
Bilety na seanse w Małopolskim Ogrodzie Sztuki do nabycia od 15 maja w Kinie Pod Baranami.
W czasie festiwalu wszystkie bilety można zakupić w centrum festiwalowym Małopolski Ogród Sztuki.SPOT:

Bookmark and Share

archiwum