kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy na 57. KFF: BEKSIŃSCY. Album wideofoniczny

czwartek, 1 czerwca 2017, godz. 23.00

 

 

W najbliższym tygodniu Studencki Nocny Klub Filmowy gościć będzie na 57. Krakowskim Festiwalu Filmowym.

W czwartek, 1 czerwca, odbędzie się specjalny pokaz cyklu, podczas którego zaprezentujemy niezwykły, złożony wyłącznie z archiwalnych materiałów dokument Marcina Borchardta BEKSIŃSCY. Album wideofoniczny. Scenariusz filmu powstał na podstawie bestsellerowej biografii autorstwa Magdaleny Grzebałkowskiej pt. Beksińscy. Portret podwójny.

BEKSIŃSCY. Album wideofoniczny to pełnometrażowy dokument zrealizowany z dźwiękowych, filmowych i fotograficznych materiałów archiwalnych, większość z nich pochodzi z prywatnego archiwum Zdzisława Beksińskiego i nie była wcześniej pokazywana publicznie. Malarz przez niemal pięćdziesiąt lat skrupulatnie dokumentował życie swoje i najbliższej rodziny. Prowadził dziennik, pisał listy, robił zdjęcia, a także namiętnie filmował codzienne wydarzenia. Z tych materiałów wyłania się niezwykle złożony obraz relacji pomiędzy artystą i jego żoną Zofią oraz synem – charyzmatycznym dziennikarzem radiowym i tłumaczem – Tomaszem.

 

Gospodarzem spotkania będzie Kuba Kaliński - student V roku prawa na Uniwersytetecie Jagiellońskim.

 

  

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

Bilety dla studentów: 11 zł.

 

O FILMIE:

BEKSIŃSCY. ALBUM WIDEOFONICZNY
| THE BEKSIŃSKIS. A SOUND AND PICTURE ALBUM
reż. Marcin Borchardt, Polska 2017, 80’

(in Polish with English subtitles)


Malarz Zdzisław Beksiński, jego żona Zofia oraz syn Tomasz, znany radiowiec i tłumacz, stanowili rodzinę typową, a zarazem bardzo niekonwencjonalną. Jedną z obsesji ojca było filmowanie siebie i swoich bliskich. Korzystając wyłącznie z materiałów archiwalnych, przede wszystkim nakręconych przez Zdzisława, ale także z wielu innych, nigdzie dotąd nieprezentowanych, film opowiada tragiczną historię Beksińskich, która nie przestaje fascynować kolejnych polskich filmowców.

 

FRAGMENT filmu:

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY:


             

    

 


MÓWIĄ O NAS:


        

  

      

          

Bookmark and Share

archiwum