kpb

Wiosna Filmów 2017

WIOSNA FILMÓW
15-18 maja 2017
Kino Pod Baranami

 

W Kinie Pod Baranami po raz trzeci zagości Festiwal Filmowy WIOSNA FILMÓW, prezentujący najgłośniejsze filmy sezonu. Podczas tegorocznej edycji krakowscy widzowie zobaczą osiem produkcji docenionych na największych festiwalach filmowych świata, z których aż cztery pokazane zostaną przedpremierowo.

 

Uczestnicy Wiosny Filmów będą mieli okazję zobaczyć nagrodzoną Złotym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie niekonwencjonalną historię miłosną, czyli Duszę i ciało cenionej węgierskiej reżyserki Ildikó Enyedi. W programie znalazł się również pokaz filmu Frantz - uhonorowanej Cezarem za najlepsze zdjęcia, czarno-białej produkcji jednego z najciekawszych francuskich twórców, François Ozona. Nagrodzona w Wenecji Paula Beer gra tu pogrążoną w żałobie młodą Niemkę, która spotyka przy grobie swojego narzeczonego tajemniczego Francuza. W roli kobiety walczącej z bezwzględnym deweloperem o prawo do mieszkania w miejscu pełnym wspomnień z przeszłości wystąpi fenomenalna Sonia Braga w dramacie Aquarius. Na ekranie pojawią się również gwiazdy francuskiego kina – Catherine Deneuve i Catherine Frot - które wcielą się w rolę nietypowych przyjaciółek w Dwóch kobietach Martina Provosta. O nieszczęśliwej miłości w zdominowanej przez restrykcyjne społeczne normy XIX-wiecznej Francji opowie Stéphane Brizé w Historii pewnego życia.

 

Widzowie Kina Pod Baranami zobaczą także nominowaną do dwóch Oscarów, najlepszą europejską komedią 2016 roku, czyli Mężczyznę imieniem Ove. Ta adaptacja bestsellerowej powieści Fredrika Backmana pod tym samym tytułem, porównywana jest do takich filmów, jak Lepiej być nie może i Gran Torino. Miłośnicy czarnego humoru docenią zaprezentowaną w konkursie głównym Berlinale komedię o kryzysie wieku średniego Wilde Maus, której bohater obwinia byłego pracodawcę o wszystkie swoje nieszczęścia. Festiwal zamknie pokaz filmu Konstytucja - tragikomicznej historii miłosnej z udziałem trojga kompletnie różnych ludzi zamieszkujących ten sam budynek w centrum Zagrzebia.

 

Wszystkie filmy prezentowane będą w wersjach oryginalnych z polskimi napisami.

 

BILETY:
20 zł (normalny)
15 zł (ulgowy)
Karnet (8 filmów): 80 zł
*Aby zakupić Karnet online prosimy o kontakt pod adresem kasa@kinopodbaranami.pl

 

PROGRAM:

poniedziałek, 15 maja
19.00 FRANTZ
| FRANTZ
reż. François Ozon, Francja/Niemcy 2016, 113’

21.15 MĘŻCZYZNA IMIENIEM OVE | EN MAN SOM ETER OVE
reż. Hannes Holm, Szwecja 2015, 116’

 

wtorek, 16 maja
19.00 HISTORIA PEWNEGO ŻYCIA
| UNE VIE
reż. Stéphane Brizé, Francja/Belgia 2016, 119’

21.15 WILDE MAUS | WILDE MAUS
reż. Josef Hader, Austria/Niemcy 2017, 103'

 

środa, 17 maja
19.00 DUSZA I CIAŁO
| TESTRŐL ÉS LÉLEKRŐL
reż. Ildikó Enyedi, Węgry 2017, 116’

21.15 AQUARIUS | AQUARIUS
reż. Kleber Mendonça Filho, Brazylia 2016, 142’

 

czwartek, 18 maja
19.00 DWIE KOBIETY
| SAGE FEMME
reż. Martin Provost, Francja 2017, 117’


fot. Michael Crotto

21.15 KONSTYTUCJA | USTAV REPUBLIKE HRVATSKE
reż. Rajko Grlić, Chorwacja/Czechy/Słowenia/Macedonia 2016, 90’

 

SPOT FESTIWALU:

 

ORGANIZATOR:

Fundacja Ruchome Obrazy

Bookmark and Share

archiwum