kpb

Baranki Dzieciom: Baranki w Rumunii 2017

Baranki w Rumunii + warsztaty graficzne

(pokaz towarzyszący 10. Festiwalowi Kultury Rumuńskiej)

niedziela, 14 maja 2017, godz. 11.00

 

 

W niedzielę, 14 maja, zapraszamy na specjalną odsłonę cyklu Baranki Dzieciom! W programie spotkania pod hasłem Baranki w Rumunii znalazł się pokaz bajek z rumuńskiej serii o przygodach Mihaeli. Po seansie, Justyna Mazur poprowadzi warsztaty graficzne, przybliżające maluchom bogactwo rumuńskiej kultury.

 

PROGRAM:

niedziela, 14 maja 2017, godz. 11.00
BARANKI W RUMUNII
MIHAELA
- zestaw bajek 45’
reż. Nell Cobar, Rumunia 1969
+ warsztaty graficzne

Rumuński serial animowany, którego główną bohaterką jest sympatyczna dziewczynka z kucykami - postać stworzona przez karykaturzystę Nella Cobara. Serial był wyświetlany w rumuńskiej telewizji w latach 1970-1980 w ramach programu 1001 wieczorów (tuż przed głównym wydaniem wiadomości) i cieszył się niezwykłą popularnością.

Odcinki: NASZA PRZYJACIÓŁKA MIHAELA | MIHAELA NA WAKACJACH | MIHAELA I CZERWONY KAPTUREK | MIHAELA I KRÓLEWNA ŚNIEŻKA | MIHAELA I PINOKIO | MIHAELA I OPOWIEŚĆ BABCI

Warsztaty graficzne poprowadzi Justyna Mazur - właścicielka studia litograficznego Litograf w kompleksie Dolne Młyny. Zawodowo zajmuje się edukacją artystyczną, tworząc warsztaty dla instytucji kultury i festiwali. Współpracuje z Narodowym Teatrem Starym w Krakowie, Muzeum Etnograficznym oraz Muzeum Narodowym w Krakowie, a także z Cricoteką.

 

BILETY: 11 zł

 

(FANPAGE na Facebooku)KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami ośmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!PARTNERZY CYKLU

                     

                       

              


CYKL POLECAJĄ:

CzasDzieci.pl               

Qlturka.pl    Mali Turyści   MiastoDzieci.pl 

 

Bookmark and Share

archiwum