kpb

Maraton filmowy z trylogią Richarda Linklatera 2017

MARATON FILMOWY
z trylogią Richarda Linklatera

Kino Pod Baranami
sobota, 18 lutego 2017, start: 20.45

(for English version click HERE)

 

Zapraszamy na maraton filmowy z kultową trylogią Richarda Linklatera. W programie oparte na błyskotliwych dialogach filmy Przed wschodem słońca, Przed zachodem słońca i Przed północą ze znakomitymi rolami Ethana Hawke’a oraz Julie Delpy.

 

Mało kto opowiada o ludzkich emocjach tak doskonale jak wielokrotnie nagradzany amerykański reżyser, Richard Linklater (Boyhood). Widzowie Kina Pod Baranami będą mieli okazję dać się porwać jego opowieści w sobotę, 18 lutego, podczas nocnego maratonu filmowego, zainspirowanego pomysłem zaprzyjaźnionego Kina Muza w Poznaniu.

 

W nagrodzonym Srebrnym Niedźwiedziem na MFF w Berlinie filmie Przed wschodem słońca zakochają się od pierwszego wejrzenia Julie Delpy oraz Ethan Hawke. Grani przez nich Jesse i Celine spędzą wspólnie jedną noc rozmawiając i spacerując po rozświetlonych ulicach Wiednia. W kolejnym obrazie Linklatera, Przed zachodem słońca, spotkają się ponownie w małej księgarni w Paryżu po dziewięciu latach rozłąki. Pełni tęsknoty i niespełnionych nadziei przekonają się, czy ich uczucia przetrwały próbę czasu. Film wyświetlany będzie z taśmy 35 mm.

Wieczór zwieńczy pokaz filmu Przed północą, w którym główni bohaterowie są już od kilku lat w związku i wyjeżdżają na rodzinne wakacje do Grecji. Początkowa fascynacja minęła, Jesse i Celine dojrzeli, a wraz z nimi zmieniła się ich relacja, w której nie brak żalu i wzajemnych pretensji. Julie Delpy za rolę w tym filmie nagrodzono Złotym Globem, a współtworzone przez nią i Hawke'a dialogi, pełne humoru, emocjonalnej szczerości i ciętej riposty, zapewniły dwóm ostatnim filmom nominacje do Oscara.

 

Ta fascynująca trylogia pełna jest nie tylko romantycznych uniesień, miłosnych wyznań czy urokliwych gestów. Przede wszystkim stanowi wnikliwe studium zmieniających się relacji międzyludzkich i kolejnych etapów miłosnego związku. Zamiast zakończyć swoją opowieść na "i żyli długo i szczęśliwie", Richard Linklater pokazuje co stało się później.

 

BILETY:

22 zł (normalny)

15 zł (ulgowy)

13 zł (senior)

Karnet (3 filmy): 40 zł
*
Aby zakupić karnet online, prosimy o kontakt: kasa@kinopodbaranami.pl

 

PROGRAM:

sobota, 18 lutego 2017
20.45 PRZED WSCHODEM SŁOŃCA
| BEFORE SUNRISE
reż. Richard Linklater, USA 1994, 97’

Francuska studentka Celine (Delpy) i Amerykanin Jesse (Hawke) poznają się w pociągu jadącym do Wiednia. Wspólna rozmowa jest tak interesująca, że postanawiają wysiąść w Wiedniu i kontynuować rozpoczętą dyskusję. Początkowo błahe rozmowy przeradzają się w poważne dyskusje, a zauroczenie w głębsze uczucie.

 

22.35 PRZED ZACHODEM SŁOŃCA | BEFORE SUNSET
reż. Richard Linklater, USA 2004, 80’

Podczas trasy promocyjnej nowej książki Jesse dostrzega, że w paryskiej księgarni przypatruje mu się Celine. Ona mieszka teraz w Paryżu, on w Nowym Jorku. On odlatuje jeszcze tego samego wieczora, mają więc zaledwie kilka godzin, by sprawdzić, czy ich uczucie jest tak samo silne jak dziewięć lat wcześniej w Wiedniu.

 

23.55 PRZED PÓŁNOCĄ | BEFORE MIDNIGHT
reż. Richard Linklater, USA 2013, 108’

Jesse i Celine są ze sobą już siedem lat. Co się wydarzy w ich związku na wakacjach w słonecznej Grecji?

Bookmark and Share

archiwum