kpb

Dojrzałe Kino: Sztuka kochania

środa, 15 lutego 2017, godz. 11.00 

 

 

 

W środę (15 lutego) o godz. 11.00 zapraszamy dojrzałych widzów na kolejne spotkanie Dojrzałego Kina! W programie pokaz filmu Sztuka kochania - drugiej produkcji fabularnej w reżyserii Marii Sadowskiej. W roli głównej wystąpiła Magdalena Boczarska jako Michalina Wisłocka - lekarka i seksuolożka, autorka książki, która wprowadziła rewolucję do polskich sypialni w czasach PRL. 

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 13 zł*

 

O FILMIE:

SZTUKA KOCHANIA. HISTORIA MICHALINY WISŁOCKIEJ
| THE ART OF LOVE: STORY OF MICHALINA WISŁOCKA
reż. Maria Sadowska, Polska 2016, 120’

(in Polish with English subtitles)


(fot. Jarosław Sosiński / Watchout Productions)

 

Lata 40., powojenna Polska, Michalina kończy właśnie studia medyczne i rozpoczyna swoją przygodę z medycyną. W tym samym czasie jej życie osobiste przybiera zupełnie niespodziewany kierunek. Lata 50. Stalinowska Polska. Michalina Wisłocka, lekarka ginekolog zdobywa coraz większe doświadczenie w pracy z pacjentami. W lecie wyjeżdża do Lubniewic, gdzie w ośrodku wczasowym sprawuje pieczę nad kuracjuszami. Tam właśnie poznaje Jurka, z którym przeżywa miłosne uniesienia, które zmienią jej życie. Lata 70., Polska Rzeczpospolita Ludowa. Michalina Wisłocka jest już uznaną lekarką, do której gabinetu ustawiają się kolejki pacjentek. Na jej życiowej drodze pojawia się Tereska, młoda redaktorka, która namawia Michalinę do wydania książki. Rozpoczyna się długa walka z Komitetem Centralnym.
 
W rolach głównych występują Magdalena Boczarska oraz Piotr Adamczyk. Autorem muzyki do filmu jest Radzimir Dębski.

| Michalina Wislocka, the most famous and recognized sexologist of the communist Poland, fights for the right to publish her book, which will change the sex life of Polish people forever.

 

ZWIASTUN:

 
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       


PARTNERZY:

  
            

     

 
       

Bookmark and Share

archiwum