kpb

Future Shorts: Back to the Future

Rockandrollowcy krótkiego kina, prawdziwi pionierzy kina krótkiej formy, orzeźwiająca alternatywa dla multipleksowej sieczki - to tylko kilka określeń brytyjskiej prasy na temat Future Shorts. 

Pokazy Future Shorts prezentowane są regularnie w 20 kinach w Wielkiej Brytanii oraz 30 innych w Europie, Afryce, Ameryce Północnej i Południowej oraz Azji. Starannie dobrane filmy twórców z całego świata prezentowane są regularnie w 20 kinach w Wielkiej Brytanii oraz 30 miejscach w Europie, Afryce, Ameryce Północnej i Południowej oraz Azji. Dodatkowym wydarzeniem są specjalne pokazy organizowane w trakcie trwania wielkich muzycznych festiwali Glastonbury i Big Chill.

Program pokazów jest bardzo zróżnicowany gatunkowo, składa się z krótkich fabuł, dokumentów, animacji, filmów eksperymentalnych i teledysków wyróżniających się oryginalną estetyką, ciekawym pomysłem i intrygującą tematyką.

Polska edycja tej największej na świecie platformy prezentacji krótkiego kina wystartowała w maju. Premierowe pokazy w ramach Future Shorts Poland odbyły się w Krakowie (o majowym pokazie w Kinie Pod Baranami możecie przeczytać TUTAJ), Poznaniu, Sopocie, Warszawie i Łodzi, a liczba ich uczestników przekroczyła 1000 osób. Projekcjom filmów towarzyszyły udane imprezy klubowe (w Krakowie w klubie Folia).

Future Shorts Poland w październiku inauguruje swoje regularne, comiesięczne pokazy w Polsce!

W październikowym programie BACK TO THE FUTURE znajdzie się 90 minutowy wybór różnorodnych, atrakcyjnych filmów krótkometrażowych z całego świata.

Przygotowaliśmy specjalny program, którego poszczególne elementy bardzo dobrze sprawdziły się na pokazach Future Shorts na całym świecie. Część z prezentowanych filmów pokazywana była na prestiżowych letnich festiwalach muzycznych Glastonbury Festival i The Big Chill Festival, na których projekcje FS cieszyły się dużą popularnością. Razem tworzą wysmakowany wizualny koktajl różnorodnych tematów i stylistyk, który ogląda się z duża przyjemnością.

Zaprezentujemy kilka kultowych animacji: CITY PARADISE w reżyserii Gaelle Denis, ROCKIN' & ROLLIN’ w reżyserii Richarda Jacka, JOJO IN THE STARS Marca Craste oraz pierwszy polski film, który znalazł się w katalogu Future Shorts, SZTUKĘ SPADANIA Tomka Bagińskiego. Na prośbę fanów prezentowanej w maju kompilacji Future Shorts FEEL THE LOVE przypomnimy niezapomniany ROOF SEX w reżyserii Pesa i SHE LOVES ME, SHE LOVES ME NOT w reżyserii Jamie’go Rafna.

Na kolejną odsłonę Future Shorts w Kinie Pod Baranami zapraszamy
w piątek, 19 października, o godz. 19.00!

W programie:

1) SENTIMENTAL JOURNEY
reż. Nagi Noda, Japonia 2003

2) CITY PARADISE
reż. Gaelle Denis, Wielka Brytania 2004

3) RIGHT PLACE
reż. Kosai Sekine, Japonia 2004

4) ROCKIN’ & ROLLIN’
reż. Richard Jack, Wielka Brytania 2001

5) ON A TRAIN
reż. Barnabas Toth, Francja 2004

6) CARPARK NORTH: HUMAN
reż. Martin de Thurah, Dania 2005

7) SZTUKA SPADANIA
reż. Tomek Baginski, Polska 2005

8) HEAVY METAL DRUMMER
reż. Luke Morris, Toby Macdonald, Wielka Brytania 2005

9) ROCK BOTTOM RISER
reż. Paul McNeil, Brendan Cook, USA/Australia 2005

10) WHAT BARRY SAYS
reż. Simon Robson, Wielka Brytania 2006

11) ROOF SEX
reż. Pes, USA 2002

12) SHE LOVES ME, SHE LOVES ME NOT
reż. Jamie Rafn, Wielka Brytania 2003

13) JOJO IN THE STARS
reż. Marc Craste, Wielka Brytania 2003

Czas trwania pokazu: ok. 90'
Seans w języku angielskim | in English


Szczegółowe opisy filmów znajdują się TUTAJ!


BILETY: 12 zł (normalny), 10 zł (ulgowy)


Jednym z patronów Future Shorts jest reżyser Paweł Pawlikowski.

Przedstawicielem FS w Polsce jest Fundacja Ad Arte.

Więcej informacji o Future Shorts można znaleźć na stronach:

www.futureshorts.com 
www.futureshorts.pl
www.myspace.com/futureshorts_poland


ZAPOWIEDŹ POKAZÓW:

Bookmark and Share

archiwum