kpb

Manhattan Short Film Festival 2007

Jeden Świat - Jeden Tydzień - Jeden Festiwal

220 pokazów w 99 miastach na 3 kontynentach w ciągu jednego tygodnia!


Odbył się już pokaz  Manhattan Short Film Festival - światowego festiwal filmu krótkometrażowego. Najciekawsze filmy krótkometrażowe oceniane przez widzów kin na całym świecie! - w Kinie Pod Baranami pokaz odbył się w niedzielę, 30 września, godz. 19.30.

Widzowie Kina Pod Baranami już po raz drugi mogli uczestniczyć w tym niezwykłym przedsięwzięciu! (link do poprzedniej krakowskiej edycji - tutaj)
Kraków jest jednym z 99 miast uczestniczących w tegorocznej edycji Manhattan Short Film Festival. W ciągu ostatniego tygodnia września, widzowie na całym świecie - od północnej Rosji do południowej Argentyny - po zakończeniu pokazów festiwalowych oddadzą głos na najlepsze - ich zdaniem - filmy festiwalu.

Manhattan Short Film Festival pozostaje zawsze wierny swojemu pierwotnemu celowi:
pokazywać - kogo? - najbardziej utalentowanych, najlepszych na świecie twórców filmów krótkometrażowych - komu? - najbardziej wpływowym ludziom świata - szerokiej publiczności.

Festiwal rozpoczął się w 1997 roku, kiedy Nicholas Mason wyświetlił kilka filmów na ekranie przyczepionym do boku ciężarówki na jednej z ulic w centrum Manhattanu. Rok później Festiwal przeniósł się do Union Square Park, gdzie dotąd pozostał. W przeszłości Festiwal opierał się na gwiazdach, takich jak Roger Corman, Tim Robbins, Eric Stoltz, Laura Linney, Susan Sarandon i gospodarzy studia Wschodniego i Zachodniego Wybrzeża, którzy oceniali 12 finalistów.

W 2004 roku Festiwal przekazał głosowanie publiczności 7 miast w 7 stanach, która to liczba wzrosła do 32 stanów w 2005 roku. W wydarzeniu uczestniczyło ponad osiem tysięcy ludzi, wszyscy widzowie otrzymali karty do głosowania i zostali poproszeni o oddanie głosu na film, który wg nich powinien wygrać. Było to największe na świecie głosowanie na filmy krótkometrażowe. W 2006 roku festiwalowe głosowanie obejmowało także Europę i Kanadę. W tym roku dodane zostały miejsca w Ameryce Południowej i Środkowej, a w przyszłym planuje się poszerzyć głosowanie na Australię i Azję. 

W ciągu ostatniego tygodnia września dwunastu finalistów jubileuszowej, dziesiątej edycji Manhattan Short Film Festival będzie oglądanych i ocenianych nie tylko w całych USA, ale także w Europie, Kanadzie, Ameryce Południowej i Środkowej. Wszyscy uczestniczący w Festiwalu widzowie głosują w ciągu tygodnia podczas seansów w swoich państwach i stanach, czyniąc tym samym Manhattan Short Film Festival największym na świecie festiwalem filmu krótkometrażowego.

Po projekcji głosy zebraliśmy i przesłaliśmy do Nowego Jorku, gdzie po ostatnim pokazie w Nowojorskim Union Square Park, w niedzielę, 30 września, o godz. 22.00 czasu lokalnego, zostanie ogłoszony zwycięzca Festiwalu. Informacja o zwycięskim filmie ukaże się również na naszej stronie. 

Tegoroczne filmy są bez wątpienia najbardziej wyrównanym zestawem, jaki mieliśmy w ciągu całej, 10-letniej historii festiwalu. Nie mam pojęcia, który film wygra. Wybór jest bardzo ciężki - mówi dyrektor i inicjator Festiwalu, Nicholas Mason. Choć celem Manhattan Short Film Festival jest odkrywanie nowych talentów, to głównym zadaniem jest zjednoczenie widzów na całym świecie. Spodziewamy się, w tym roku 50 000 widzów, którzy wspólnie obejrzą i zagłosują na filmy. Wszystkim dwunastu finalistom już z tego względu należą się słowa uznania - dodaje Nicholas Mason.


Oto jak przedstawiało się głosowanie w Kinie Pod Baranami:

ONE HUNDREDTH OF A SECOND - 11 głosów 
reż. Susan Jacobson, Wlk. Brytania, 5'20'' 

CLOONEY - 1 głos
reż. Florian Ross, Niemcy, 9'45''

CHERRIES - 3 głosy
reż. Tom Harper, Wlk. Brytania, 14'48'' 

I MET THE WALRUS - 5 głosów
reż. Josh Raskin, Kanada, 5'10'' 

BORIS'S COMPLETE BOOK OF RULES - 8 głosów
reż. Shefy Malek, Izrael, 13' 

THE PRESTIDIGITATOR - 1 głos
reż. Ugo Sanz, Hiszpania, 9'30'' 

SOFT - 13 głosów
reż. Simon Ellis, Wlk. Brytania, 14' 

THE TRAINEE - 2 głosy
reż. Craig Rosenthal, Singapur, 9'30'' 

I WANT TO BE A PILOT - 7 głosów
reż. Diego Quemada-Diez, Kenia, 11'30'' 

FEELING_LONELY? - 1 głos
reż. Rachael Turk, Australia, 10' 

KING PONCE - 0 głosów
reż. Sam Donovan, Wlk. Brytania, 9'30'' 

LINES - 0 głosów
reż. Sonja Jasansky, USA, 9'10''

Najlepszy film w Krakowie to: SOFT!


Wyniki głosowania międzynarodowego:

Najlepszy film:
ONE HUNDREDTH OF A SECOND

reż. Susan Jacobson, Wlk. Brytania, 5'20'' 

Najlepszy dokument:
I WANT TO BE A PILOT
reż. Diego Quemada-Diez, Kenia, 11'30'' 

Najlepszy film studencki:
BORIS'S COMPLETE BOOK OF RULES 
reż. Shefy Malek, Izrael, 13' 

Najlepsza animacja:
I MET THE WALRUS
reż. Josh Raskin, Kanada, 5'10'' 

Najlepszy montaż:
SOFT
reż. Simon Ellis, Wlk. Brytania, 14' 


Bilety na cały pokaz: tylko 15 zł


Szczegółowe opisy filmów znajdują się TUTAJ!

Przyjdź, zobacz, zagłosuj! Wyniki Festiwalu zależą także od Ciebie!
Serdecznie zapraszamy!

filmy w wersji angielskiej (po angielsku lub z angielskimi napisami) | in English or with English subtitles

oficjalna strona Festiwalu: http://www.msfilmfest.com/

Bookmark and Share

archiwum