kpb

Moonlight - pokaz przedpremierowy

czwartek, 26 stycznia 2017, godz. 21.00

|| Moonlight - preview screening

Thursday, January 26th, 2017, 9 p.m.

 

 

W czwartek, 26 stycznia, zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Moonlight w reżyserii Barry'ego Jenkinsa. To wyjątkowa opowieść o dorastaniu zamkniętego w sobie, czarnoskórego chłopca, który nie może liczyć na pomoc nieobecnego ojca czy uzależnionej od narkotyków matki.

Małomówny Chiron znajduje nieoczekiwanego przewodnika na drodze do dorosłości i pogodzenia się ze swoją tożsamością. Oparty na sztuce In Moonlight Black Boys Look Blue Tarella Alvina McCraney’a, film Jenkinsa jest rozbrajającym i momentami nieznośnie wręcz osobistym filmem, ale także palącym dokumentem społecznym, surowym spojrzeniem na amerykańską rzeczywistość, oraz wierszem skomponowanym ze światła, muzyki i wyrazistych ludzkich twarzy. Amerykański Instytut Filmowy uznał Moonlight za najlepszy film roku.

 

Polską premierę filmu zaplanowano na 17 lutego 2017 roku.

 

BILETY:

20 zł (normalny)

15 zł (ulgowy)

13 zł (senior)

 

O FILMIE:

MOONLIGHT | MOONLIGHT
reż. Barry Jenkins, USA 2016, 112’

Nagrody BAFTA 2017: cztery nominacje - najlepszy film, najlepsza aktorka drugoplanowa (Naomie Harris), najlepszy aktor drugoplanowy (Mahershala Ali), najlepszy scenariusz oryginalny (Barry Jenkins)
Złote Globy 2017: najlepszy dramat, pięć innych nominacji
Nagrody Amerykańskiego Instytutu Filmowego 2017: najlepszy film roku
British Independent Film Awards 2016: najlepszy zagraniczny film niezależny
Nagrody Gotham 2016: nagroda publiczności, najlepszy film pełnometrażowy, najlepszy scenariusz (Barry Jenkins), najlepsza kreacja zespołu aktorskiego
Nagrody Independent Spirit 2017: Nagroda Roberta Altmana
National Board of Review 2016: najlepszy reżyser (Barry Jenkins), najlepsza aktorka drugoplanowa (Naomie Harris)

 

Uhonorowana ponad 140 nagrodami ponadczasowa opowieść o relacjach międzyludzkich i odkrywaniu siebie. Kronika życia czarnoskórego chłopca, dorastającego w jednej z najniebezpieczniejszych dzielnic Miami i starającego się znaleźć swoje miejsce w świecie. Na drodze ku dorosłości i pełnej akceptacji swojej tożsamości spotyka mężczyznę, który nieoczekiwanie zastępuje mu nieobecnego ojca. Film Jenkinsa to portret współczesnego życia społeczności afroamerykańskiej i jednocześnie bardzo osobista i poetycka medytacja, zaduma nad tożsamością, rodziną, przyjaźnią i miłością. 

 

W rolach drugoplanowych pojawią się nominowani do nagród BAFTA Mahershala Ali - znany z wielokrotnie nagradzanego serialu House of Cards oraz Naomie Harris występująca w roli panny Moneypenny u boku Jamesa Bonda.

 

ZWIASTUN:

 

 

Bookmark and Share

archiwum