kpb

Baranki Dzieciom: zima 2016

BARANKI DZIECIOM: ZIMA 2016

6 listopada - 11 grudnia

Kino Pod Baranami zaprasza najmłodszych widzów na zimową edycję poranków filmowych dla dzieci. Co niedzielę mali kinomani będą spotykać się z bohaterami najpiękniejszych filmów animowanych, a po seansach wezmą udział w twórczych warsztatach.


W zimowej edycji najmłodsi widzowie spotkają się ponownie z bohaterami klasycznych polskich animacji. Dla rodziców będzie to również nostalgiczna podróż, w której w towarzystwie swoich pociech i Smoka Wawelskiego wyruszą na ratunek profesora Baltazara Gąbki. Dzięki odrestaurowanemu cyfrowo cyklowi Proszę słonia dzieci poznają przygody małego Pinia i jego wielkiego przyjaciela - słonia Dominika o równie wielkim sercu. W programie znalazły się także perypetie ulubieńców małych widzów, tym razem w wydaniu sportowym. Pomysłowy Reksio podejmie trudy gimnastyki. Bolek i Lolek spróbują swoich sił w szkolnej olimpiadzie, a także wezmą udział w sportowej rywalizacji w Ameryce Łacińskiej. Miś Kudłatek w kolarskim pojedynku z Małpką będzie musiał zdecydować, czy ważniejsze jest dla niego zwycięstwo w wyścigu czy pomoc przyjaciółce. W swój świat młodych widzów wprowadzi maleńka ryjówka Florka, która pomimo niewielkich rozmiarów nie boi się wielkich wyzwań.


Wyjątkową okazją poznania historii kina i filmu będą spotkania towarzyszące 17. Festiwalowi Filmu Niemego. W cyklu Baranki w Niemym Kinie najmłodsi w towarzystwie Bolka i Lolka wyruszą w podróż do początków kina. Wspólnie będą mogli skonstruować urządzenia, którymi posługiwali się pionierzy tej niezwykłej dziedziny sztuki. Na kolejnym spotkaniu zobaczą jeden z najsłynniejszych filmów sprzed epoki dźwiękowej - Podróż na księżyc. Seansowi towarzyszyć będzie muzyka na żywo w wykonaniu zespołu SALK. Po pokazie dzieci wspólnie z artystami będą mogły stworzyć muzykę do krótkiego filmu.


Jak co roku, w ramach zimowej edycji Baranków odbędzie się specjalne Mikołajkowe spotkanie, podczas którego małych widzów odwiedzi Święty Mikołaj z torbą pełną prezentów. Nie zabraknie też pięknych bajkowych przygód i wspaniałej zabawy z Famigą, która umili czas oczekiwania na niezwykłego Gościa.


Po każdym seansie dzieci będą miały możliwość rozwijania swoich talentów i umiejętności, biorąc udział w zajęciach artystycznych i ruchowych. Warsztaty odwołują się do tematyki obejrzanych wcześniej bajek, a prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę animatorów oraz zaprzyjaźnionych artystów. W zimowej edycji cyklu maluchy wezmą udział m.in. w warsztatach artystycznych ze Sztukolotnią, zajęciach ruchowych z Contakids Polska oraz w zajęciach muzycznych.


Ponadto, wizyta w Kinie Pod Baranami stwarza niepowtarzalną okazję do poznania kina „od kuchni”, czyli zwiedzenia kabiny operatorskiej i odkrycia tajemnicy mechanizmu ruchomych obrazów.


Dodatkowo każdy mały widz może otrzymać pamiątkowy dyplom ze swojej pierwszej wizyty w kinie, który z dumą zawiesi na ścianie swojego pokoju.


Na uczestników poranków filmowych dla rodzin czekają również upominki ufundowane przez partnerów.


BILETY:
10 zł
* BARANKI W NIEMYM KINIE II - MUZYKA: 15 zł
* MIKOŁAJKI Z FAMIGĄ: 15 zł

Zachęcamy do polubienia strony Baranków na Facebooku.

 

Partnerzy cyklu:

                      


                            

 

Cykl polecają:

CzasDzieci.pl              

 

Qlturka.pl     Mali Turyści      MiastoDzieci.pl

                                            

  

 
KINO POD BARANAMI – MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami dziewięciokrotnie uhonorowane zostało tytułem Miejsca Przyjaznego Maluchom! Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie.

 

PROGRAM:


niedziela, 6 listopada 2016, godz. 11.00
PORWANIE BALTAZARA GĄBKI – zestaw bajek
reż. varia, Polska 1969-70, 42’
+ warsztaty artystyczne ze Sztukolotnią

Sześć odcinków kultowego serialu animowanego o przygodach profesora Baltazara Gąbki, zrealizowanego na kanwie powieści dla dzieci autorstwa Stanisława Pagaczewskiego. Oto do Krainy Deszczowców wyrusza wyprawa ratunkowa, której zadaniem jest odszukanie zaginionego naukowca, Baltazara Gąbki. Misji przewodzi Smok Wawelski, a towarzyszą mu kucharz Bartolini oraz Doktor Koyot. Bohaterom w akcji przeszkadza tajemniczy Don Pedro, szpieg z Krainy Deszczowców...


Odcinki: SMOK - EXPEDITION | W ZBÓJECKIM OBOZIE | OBERŻA POD WESOŁYM KARAKONEM | SPOTKANIE ZE SMOKIEM MLEKOPIJEM | W KRAINIE KRÓLA SŁONECZKO | UCIECZKA


Warsztaty artystyczne Sztukolotnia to oryginalne zajęcia dla dzieci inspirowane wybranymi zagadnieniami zaczerpniętymi z kultury. Eksperymentując, maluchy dokonują ważnych odkryć, rozwijają wyobraźnię oraz poznają świat sztuki i techniki. Zajęcia poprowadzi współzałożycielka Sztukolotni, animatorka kultury związana z Cricoteką, Justyna Sławik.niedziela, 13 listopada 2016, godz. 11.00
PROSZĘ SŁONIA - zestaw bajek
reż. Witold Giersz, Piotr Paweł Lutczyn, Ryszard Słapczyński, Polska 1968, 40’
Film po cyfrowej rekonstrukcji
+ warsztaty artystyczne ze Sztukolotnią

Pinio to chłopiec, który słabo rośnie, dlatego mama podaje mu rozmaite witaminy. Pewnego dnia zniecierpliwiony malec wysypuje je do trąby porcelanowego słonika i ten niespodziewanie zaczyna rosnąć! A gdy osiąga właściwe słoniowi rozmiary, ożywa i przemawia ludzkim głosem. Słoń Dominik jest niezwykle sympatyczny: prowadzi ożywione rozmowy z mrówką, rozprawia się z narzekającymi urzędnikami, a kiedy „Darkowskiemu psuje się samochód”, zabiera całą rodzinę Pinia na wycieczkę za miasto na swoim grzbiecie (podczas opalania służy świetnie za parawan). Wkrótce jednak sprawy zaczynają się komplikować… Ostatecznie okaże się, że „mały przyjaciel jest wygodniejszy”, ale zanim to nastąpi, Pinia i Dominika spotka jeszcze wiele przygód…


Odcinki: WITAMINKI | PIERWSZE KROKI | WYCIECZKA ZA MIASTO | POWRÓT DOMINIKA


Warsztaty artystyczne Sztukolotnia to oryginalne zajęcia dla dzieci inspirowane wybranymi zagadnieniami zaczerpniętymi z kultury. Eksperymentując, maluchy dokonują ważnych odkryć, rozwijają wyobraźnię oraz poznają świat sztuki i techniki. Zajęcia poprowadzi współzałożycielka Sztukolotni, animatorka kultury związana z Uniwersytetem Dzieci, Justyna Mazur.


niedziela, 20 listopada 2016, godz. 11.00
SPORTOWE WYCZYNY BOHATERÓW
- zestaw bajek
reż. varia, Polska 1964-73, 48’
+ warsztaty ruchowe z Contakids PolskaUlubieni bohaterowie najmłodszych widzów podejmują wyzwanie sportowe. Reksio idąc w ślady swojego właściciela uprawia gimnastykę. Bolek i Lolek próbują swoich sił w szkolnych rozgrywkach, biorą udział w olimpiadzie w Meksyku i w samochodowym wyścigu w Argentynie. Miś Kudłatek wyzywa swoją przyjaciółkę Małpkę na pojedynek kolarski.


Odcinki: REKSIO SPORTOWIEC | BOLEK I LOLEK: SPORTOWCY | BOLEK I LOLEK WYRUSZAJĄ W ŚWIAT: OLIMPIADA W MEXICO | BOLEK I LOLEK WYRUSZAJĄ W ŚWIAT: GRAN PREMIO ARGENTYNY | MIŚ KUDŁATEK: PIERWSZY NA MECIE


Contakids to czas na wspólne szaleństwo, bieganie, skakanie, turlanie i tarzanie. To czas odkrywania, jak można się wspólne bawić bez żadnych zabawek, wykorzystując tylko ciało. W Contakids, poprzez fizyczny kontakt, pracę z ciałem i ruchem, rodzice i i dzieci rozwijają nową formę komunikacji, która sprawia radość wszystkim. Dzieci zwiększają swoje umiejętności motoryczne i pewność siebie, a ich rodzice stają się bardziej ufni wobec siebie i swoich dzieci. Warsztaty poprowadzi Anna Wańtuch, filmoznawczyni, tancerka, performerka, nauczycielka tańca. Autorka performensów Postnatal Project, w których występuje ze swoim dzieckiem. Pierwszy certyfikowany nauczyciel Contakids w Polsce.

 

niedziela, 27 listopada 2016, godz. 11.00
PAMIĘTNIKI FLORKI
– zestaw bajek
reż. varia, Polska 2014, ok. 40’
+ warsztaty plastyczne

Polski serial animowany, który pokazuje świat z perspektywy kilkuletniego dziecka. Główna bohaterka, mała ryjówka Florka jest pilną obserwatorką rzeczywistości. Nie do końca wierzy wyjaśnieniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i oczywiście dochodzi do własnych wniosków - niekoniecznie słusznych, ale zawsze bardzo nowatorskich. Jak każdy maluch dziwi się najprostszym zjawiskom, jednocześnie ucząc się je rozumieć i nazywać; oswaja swoje emocje - strach, zazdrość, zachwyt, rozczarowanie czy wstyd. Ważną rolę w serialu pełni dom rodzinny - ostoja bezpieczeństwa i spokoju - chociaż rodzice Florki nie zawsze wykazują odpowiednie zainteresowanie problemami córki, a czasem wręcz ich nie rozumieją. Jedna rzecz jest jednak niezmienna - Florka czuje się kochana, co daje jej siłę i wiarę w siebie, a także odwagę do zadawania pytań i pozwala nie zrażać się częstym brakiem odpowiedzi.


Odcinki: POWAŻNA SPRAWA | CZAS | DOBRY PRZYKŁAD | BALET


Warsztaty plastyczne poprowadzi animatorka kultury, współpracująca z Cricoteką i MOCAKiem, Joanna Zbela.

 

niedziela, 4 grudnia 2016, godz. 11.00
BARANKI W NIEMYM KINIE I - HISTORIA KINA
17. Festiwal Filmu Niemego
- wydarzenie towarzyszące, 60’
BOLEK I LOLEK - MALI FILMOWCY
reż. Józef Byrdy, Polska 1976, 9’
+ warsztaty artystyczne ze Sztukolotnią

Bolek i Lolek urządzają w szopie małe atelier. Do zabawy dołącza Tola. Nieprzewidziane wcześniej zdarzenia psują ustalone wcześniej sceny, a stary wentylator robi potworne zamieszanie i chłopcy zmuszeni są zrezygnować z filmowania.


Czym jest camera obscura? Jak działa? Jak poruszyć Ptaszka w Klatce i jak stworzyć krótką animację używając gramofonu? Poznamy sposoby wprawiania obrazów w ruch i proste metody, którymi do dziś posługują się twórcy filmowi. Skonstruujemy optyczne urządzenia wykorzystywane przez pionierów kina (camera obscura, zeotrop, animacja poklatkowa).


Warsztaty artystyczne Sztukolotnia to oryginalne zajęcia dla dzieci inspirowane wybranymi problemami zaczerpniętymi z kultury. Eksperymentując, maluchy dokonują ważnych odkryć, rozwijają wyobraźnię i poznają świat sztuki i techniki. Zajęcia poprowadzą: Justyna Sławik i Justyna Mazur.

 

niedziela, 4 grudnia, godz. 12.15 (!)
BARANKI W NIEMYM KINIE II - MUZYKA
17. Festiwal Filmu Niemego
- wydarzenie towarzyszące, 60’
PODRÓŻ NA KSIĘŻYC | LE VOYAGE DANS LA LUNE
reż. Georges'a Mélièsa, Francja 1902, 15’
Pokaz filmu niemego z muzyką na żywo (SALK)
+ warsztaty muzyczne

 

Sześciu badaczy zostaje wysłanych w lot na Księżyc. Ich statkiem kosmicznym jest olbrzymi pocisk, wystrzelony ze specjalnie skonstruowanej armaty. Lądowanie na Srebrnym Globie przebiega w dość nieoczekiwany sposób - lśniąca rakieta wbija się w oko ziemskiego satelity. Jednak prawdziwe niespodzianki czekają astronautów dopiero pod powierzchnią Księżyca - członkowie ekspedycji natrafiają tam na gigantyczne grzyby oraz niezbyt przyjaźnie usposobionych Selenitów. W starciu z nimi egzamin zdaje pewien elegancki element garderoby.


Podróż na Księżyc to pierwszy w historii film science fiction. Przyniósł on międzynarodową sławę jego twórcy Georges'owi Mélièsowi - iluzjoniście, jednemu z ojców kina, prekursorowi efektów specjalnych, który wniósł do sztuki filmowej magię i ekstrawaganckie pomysły. Powstały dwie wersje obrazu: czarno-biała oraz barwna, ręcznie kolorowana, która aż do 1993 roku była uznawana za zaginioną. Odnaleziona w barcelońskiej Filmoteca de Catalunya, została odrestaurowana w 2011 roku i udostępniona publiczności. Teraz również widzowie mają okazję cieszyć się filmem w kolorze.


W czasach kina niemego muzyka do filmów wykonywana była na żywo, podczas projekcji - przez taperów bądź zespoły, czy orkiestry. Najmłodsi widzowie będą mogli poznać atmosferę kin tamtych lat. Obejrzą oryginalny film niemy Podróż na Księżyc z towarzyszeniem muzyki na żywo. Na zakończenie, dzieci wraz z zaproszonymi muzykami spróbują przygotować i wykonać akompaniament do krótkiego filmu.


- muzyka na żywo | live music: SALK (PL)
Facebook: Salk 


*Bilety: 15 zł


Seans pod patronatem Instytutu Francuskiego.


niedziela, 11 grudnia, godz. 11.00
MIKOŁAJKI z Famigą

BARANKI DZIECIOM: PROJEKCJA BAJEK - czas trwania: 45’
KRECIK | KRTEK
reż. Zdenĕk Miler, Czechy/Słowacja, 1956-2000

Seria opowiada o małym kreciku i jego niezwykłych, fascynujących przygodach. Krecik ma wielu przyjaciół, z którymi się bawi i wesoło spędza czas. W razie kłopotów jest zawsze pomocny, dlatego też jest bardzo lubiany. Nigdy się nie nudzi, ma głowę pełną szalonych pomysłów. Wymarzony towarzysz dziecięcych przygód.


FAMIGA: ŚNIEŻNE ZABAWY - czas trwania: 20’
Nawet jeśli na zewnątrz zabraknie śniegu, w Kinie Pod Baranami na najmłodszych widzów czeka zimowa zabawa mroźnymi chusteczkami i prawdziwa bitwa na śnieżki! Elf i Śnieżynka wprowadzą dzieci w świąteczny klimat i przygotują na przyjście wyjątkowego Gościa.


WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - czas trwania: ok. 40’
Na koniec śnieżnej zabawy Kino Pod Baranami odwiedzi Święty Mikołaj i rozda wszystkim dzieciom upominki oraz zbierze zamówienia na przyszły rok.

 

FAMIGA - zajęcia, warsztaty, urodziny, Sala Doświadczania Świata
Famiga zajmuje się organizacją imprez oraz niezapomnianych urodzin dla dzieci w swoich siedzibach oraz wyjazdowo. Dodatkowo w Famidze na ulicy Wrocławskiej znajduje się sensoryczna Sala Doświadczania Świata - zupełnie inna i nietypowa przestrzeń zabawy oraz edukacji opartej na zmysłach.
W ofercie znajdują się także zajęcia adaptacyjne i ogólnorozwojowe dla maluszków 0-3 lata wraz z opiekunem!

* Bilety: 15 zł 

Bookmark and Share

archiwum