kpb

56. Krakowski Festiwal Filmowy

29 maja - 5 czerwca 2016
| May 29 - June 5, 2016W dniach 29 maja - 5 czerwca 2016 roku zapraszamy na 56. edycję Krakowskiego Festiwalu Filmowego! To jedno z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. W ciągu 8 festiwalowych dni widzowie mają okazję obejrzeć w 4 konkursach i 12 sekcjach pozakonkursowych około 250 filmów z Polski i z całego świata, w większości pokazywanych w naszym kraju po raz pierwszy. Pokazom towarzyszyć będą spotkania z twórcami, warsztaty i wystawy, koncerty (Brodka, Krakow Street Band, Terrific Sunday) oraz wydarzenia dla branży Industry Zone.

Tegoroczną nagrodę Smoka Smoków otrzyma Marcel Łoziński, wybitny reżyser filmów dokumentalnych. Odbędzie się retrospektywa Krzysztofa Kieślowskiego w ramach uczczenia 20 rocznicy śmierci artysty oraz przegląd filmów dedykowany Andrzejowi Wajdzie z okazji 90. urodzin mistrza. Gościem specjalnym festiwalu jest w tym roku kinematografia szwedzka. W trzeciej edycji cyklu Docs+Science przegląd najciekawszych dokumentów naukowych i spotkania z ekspertami. W plenerowym kinie pod Wawelem tym razem czeka nas Beatlemania - autor programu “Dźwięków muzyki” Piotr Metz wybrał filmy mierzące się z fenomenem jednego z najbardziej wpływowych zespołów w historii muzyki. Zupełnie nowym wydarzeniem będzie sekcja “Olimpiady w oczach mistrzów”, a w nim mistrzowie kina - Claude Lelouch, Carlos Saura, Leni Riefenstahl i Sergei Miroschnichenko - przedstawią mistrzów sportu.

Krakowski Festiwal Filmowy co roku odwiedza ok. 700 polskich i międzynarodowych gości: reżyserów, producentów, programatorów festiwali oraz ponad 20.000 widzów.

Do Kina Pod Baranami zapraszamy w dn. 29 maja - 4 czerwca. W Sali Czerwonej i Niebieskiej wyświetlimy filmy z takich sekcji, jak retrospektywa Marcela Łozińskiego, Spojrzenie na Szwecję, Panorama Filmu Polskiego oraz Laureaci festiwali.  

W sobotę, 4 czerwca, zapraszamy także do Małopolskiego Ogrodu Sztuki na pokaz specjalny filmu niemego The Epic of Everest (1924) z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Karpaty Magiczne.


Szczegółowy PROGRAM projekcji w KINIE POD BARANAMI: TUTAJ

Skrócony PROGRAM projekcji w KINIE POD BARANAMI: TUTAJ


Pełny program festiwalu na www.krakowfilmfestival.pl
Facebook: www.facebook.com/krakowfilmfest
Twitter: www.twitter.com/krakowfilmfest
YouTube: www.youtube.com/user/KrakowFilmFoundation
Instagram: https://instagram.com/krakowfilmfestival/

 


BILETY
*** dostępne w obiektach festiwalowych oraz ONLINE ***

Seanse przed godz. 17: 8
Seanse po godz. 17:     16 zł

Bilet na ceremonię otwarcia festiwalu (29.05.2016) - 20 zł.
Bilet na ceremonię zamknięcia festiwalu (04.06.2016) - 25 zł.
Bilety na pokazy filmów nagrodzonych (05.06.2016) - 8 zł (przed godz. 17), 16 zł (po godz. 17).

BILETY GRUPOWE
Grupowy przed godz. 17 6 zł
Grupowy po godz. 17     12 zł

Bilet grupowy – przysługuje grupom szkolnym powyżej 15 osób (opiekun gratis). Do wykorzystania w terminie 29 maja - 5 czerwca. Nie obowiązuje na ceremonię zakończenia festiwalu.


KARNETY

Normalny * 160 zł
Ulgowy * 80 zł
Dzienny ** 45 zł

Karnet ulgowy przysługuje uczniom, studentom 1, 2 i 3 stopnia, emerytom, rencistom, osobom niepełnosprawnym (z legitymacją ON). Nie przysługuje studentom studiów podyplomowych.

* Karnety normalny i ulgowy upoważnią posiadaczy do wstępu na wszystkie projekcje filmowe w dniach 29 maja - 5 czerwca 2016 oprócz ceremonii zakończenia festiwalu, na którą konieczne jest zakupienie osobnego biletu. Obowiązują także na pokaz filmów nagrodzonych.

** Karnet dzienny obowiązuje na wszystkie pokazy w wybranym dniu w terminie 29 maja - 5 czerwca 2016 oprócz ceremonii o zakończenia festiwalu, na którą konieczne jest zakupienie osobnego biletu.

Ilość miejsc w kinach jest ograniczona. Posiadaczom karnetów zalecamy odbiór bezpłatnych biletów w kasach kin dzień przed planowanym seansem lub w dniu seansu najpóźniej 30 minut przed jego rozpoczęciem. W przeciwnym razie nie gwarantujemy wolnych miejsc.
Wstęp na salę: pierwszeństwo mają osoby z biletami (w tym bezpłatnymi), w drugiej kolejności widzowie z karnetami i akredytacjami nieposiadające biletów.

GDZIE KUPIĆ?

Bilety do nabycia w kasach festiwalowych kin od 18 maja: Kijów.Centrum, kino Mikro, Kino Pod Baranami, kino Agrafka, Krakowskie Centrum Kinowe ARS.
Bilety na seanse w Małopolskim Ogrodzie Sztuki do nabycia od 18 maja w Kinie Pod Baranami.
W czasie festiwalu wszystkie bilety można zakupić w centrum festiwalowym Małopolski Ogród Sztuki.

REZERWACJA I KUPNO KARNETU:

Odbiór karnetów zarezerwowanych przez stronę będzie możliwy od 18 maja do 28 maja w Kinie Pod Baranami, a od 29 maja w centrum festiwalowym Małopolski Ogród Sztuki.

Sprzedaż karnetów dla osób, które nie dokonały rezerwacji, rusza 18 maja we wszystkich kinach poza Małopolskim Ogrodem Sztuki, w którym zostanie uruchomiona pierwszego dnia festiwalu.


SPOT:

Bookmark and Share

archiwum