kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Na granicy - pokaz z udziałem Bartosza Bieleni


czwartek, 25 lutego 2016, godz. 22.50 & 23.00Oglądamy polski thriller Na granicy z Chyrą, Dorocińskim i Bartoszem Bielenią - krakowskim aktorem o hipnotycznych oczach, który weźmie udział w spotkaniu po projekcji.

Film jest debiutem fabularnym Wojciecha Kasperskiego, wielokrotnie nagradzanego dokumentalisty (Nasiona). Autorem zdjęć jest nominowany do Oscara Łukasz Żal (Ida, Joanna).


Gościem pokazu będzie Bartosz Bielenia, student Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Na dużym ekranie debiutował filmem Disco polo. Wystąpił w serialach Głęboka woda (sezon 2) i Dzwony wojny oraz w etiudzie Światło w sierpniu. Od 2014 roku talent młodego aktora regularnie można podziwiać w Teatrze Starym w Krakowie.


Wstęp do filmu wygłosi Mariusz Urbaniec, uczeń Lart studiO, Policealnego Studia Aktorskiego, któremu marzą się studia aktorskie; bliskie jest mu kino, bliskie są mu Bieszczady.

BILETY dla studentów: tylko 10 złNA GRANICY | NA GRANICY
reż. Wojciech Kasperski, Polska 2015, 97' 

Na granicy to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia ojca (Andrzej Chyra) i dwóch synów (Bartosz Bielenia, Kuba Henriksen), którzy przyjeżdżają w Bieszczady, aby ułożyć sobie relacje po niedawnej rodzinnej tragedii. Tajemniczy nieznajomy (Marcin Dorociński), pojawiający się w odciętej od cywilizacji górskiej bazie, wciąga bohaterów w mroczny i niebezpieczny świat przestępczego pogranicza. Aby przetrwać, bracia będą zmuszeni do odrobienia trudnej lekcji dojrzałości.

Za zdjęcia odpowiada nominowany do Oscara Łukasz Żal (Ida, Joanna). W pozostałych rolach występują Andrzej Grabowski i Janusz Chabior, a partneruje im dwójka aktorów młodego pokolenia: Bartosz Bielenia (Disco Polo) i debiutujący na ekranie Kuba Henriksen. 

Na granicy jest mocnym dreszczowcem, trzymającym w napięciu do ostatnich minut. Jest emocjonująca historia, świetne zdjęcia i prawdziwe mięsiste kreacje aktorskie. Wszystko to w otoczeniu dzikiej, zimowej przyrody. Mocne, męskie kino! Wojciech Kasperski, reżyser
Po seansie - bania za free w Betel Klub (Pl. Szczepański 3).


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


PARTNERZY:

              

      


PATRONI:

    

         

Bookmark and Share

archiwum