kpb

Future Shorts: Winter Season 2016

wtorek, 16 lutego 2016, godz. 19.00
| Tuesday, February 16, 2016, 7.00 p.m. We wtorek, 16 lutego, o godz. 19.00 zapraszamy na zimową odsłonę festiwalu filmów krótkometrażowych Future Shorts. W programie znalazło się siedem intrygujących produkcji z różnych stron świata, prezentujących odmienne gatunki i formy filmowe. Widzowie festiwalu wybiorą w drodze głosowania zwycięski film.

Po pełnej sukcesów edycji jesiennej, w trakcie której to właśnie w Polsce odbyło się najwięcej festiwalowych pokazów Future Shorts, kuratorzy przygotowali na zimę kolejny ciekawy i momentami szokujący zestaw najlepszych filmów krótkometrażowych z całego świata. Tym razem są to produkcje dotykające - w sposób nie zawsze dosłowny i bezpośredni - problemów współczesności. Twórcy wyselekcjonowanych filmów wzięli na warsztat szeroko pojętą tożsamość człowieka w postglobalnym świecie, wpływ mediów na życie jednostki i jej postrzeganie rzeczywistości, skomplikowane relacje rodzinne czy zjawisko cyberprzemocy. Siedem wybranych krótkometrażówek to produkcje wysmakowane estetycznie, zróżnicowane w formie oraz trzymające w napięciu do samego końca.

| Future Shorts is back with an exciting selection of some of the best short films from around the world! On Tuesday February 16th we will show seven short films about human identity in a global world. (click here for English programme)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: TUTAJ!

UWAGA!
Pokaz jest przeznaczony dla widzów pełnoletnich.


Filmy wyświetlane z polskimi i angielskimi napisami.
| All films will be presented with both Polish and English subtitles.


BILETY:
16 zł
(normalny)
14 zł (ulgowy)

PROGRAM:
(czas trwania: 93’)

EXCURSION
reż. Adrian Sitaru, Rumunia 2014, 20' (komedia)

W rumuńskich mediach pojawia się informacja o lądowaniu obcych. Dziewięcioletni Eugen kradnie kamerę ze sklepu i zaczyna filmować swoje codzienne życie. Pewnego dnia znika z domu. Po odnalezieniu chłopca przez policję media niewłaściwie interpretują nakręcony przez niego materiał.

GRACE UNDER WATER
reż. Anthony Lawrence, Australia 2014, 9' (animacja)

Ciepły, senny poranek nad basenem. Lou toczy zimną wojnę z upartą i tajemniczą pasierbicą, Grace. Cienie przeszłości powracają, gdy kobieta zmuszona jest stawić czoła prawdzie o sobie i dziecku, które stara się pokochać. Film animowany Grace Under Water to wymowna analiza równowagi pomiędzy strachem a radością oraz separacją a bliskością.

NORTHERN GREAT MOUNTAIN
reż. Amanda Kernell, Szwecja 2014, 15' (dramat)

78-letnia Elle dorastała w Laponii, jej językiem ojczystym jest Saami. Jednak kobieta nie lubi Saamów. Uważa się za prawdziwą Szwedkę pochodzącą z południa. Niechętnie wraca w rodzinne strony na pogrzeb siostry. Przed wyjazdem zdaje sobie sprawę, że syn zaplanował nocleg u rodziny. Odmawia i melduje się w pobliskim hotelu pełnym turystów…

LIGHTS (Hurts)
reż. Dawn Shadforth, Wielka Brytania 2015, 7' (teledysk)

Teledysk do piosenki duetu Hurts. Klubowa odyseja naszpikowana wybuchową chemią pomiędzy dwójką nieznajomych – mężczyzną (granym przez Theo Hutchcrafta, który zrywa ze swoim zimnym wizerunkiem) i zadziorną dziewczyną.

CITIZEN DAY
reż. Basile Doganis, Francja 2014, 20' (komediodramat)

Grupa nastolatków z podparyskiej dzielnicy ma odbyć szkolenie w znajdującej się w Wersalu bazie wojskowej. Jeden z nich spóźnia się i nie może wziąć udziału w zajęciach. Postanawia wrócić do domu, jednak kolega z klasy, Momo, namawia go na wspólną wycieczkę do wersalskiego pałacu.

ALL YOUR FAVORITE SHOWS
reż. Danny Madden, USA 2014, 5' (technika mieszana)

Uzależniony od korzystania z tabletu chłopiec zaczyna wykorzystywać sceny z filmów i seriali w swoim życiu. Nie zawsze jest to dobrym i praktycznym pomysłem.

RATE ME
reż. Fyzal Boulifa, Wielka Brytania 2015, 17' (komedia)

Zestawienie internetowych opinii o nastoletniej prostytutce nie jest jednowymiarowe. Okazuje się być śmiałym i prowokacyjnym komentarzem na temat ludzkiej tożsamości i postrzegania młodych kobiet w dobie internetu. A ci, co twierdzą, że znają Coco mogą być w wielkim błędzie. Film tylko dla widzów dorosłych.


WYNIKI GŁOSOWANIA WIDZÓW

EXCURSION: 11
GRACE UNDER WATER: 4
NORTHERN GREAT MOUNTAIN: 10
LIGHTS (Hurts): 6
CITIZEN DAY: 5
ALL YOUR FAVORITE SHOWS: 8
RATE ME: 3
Future Shorts to największy festiwal filmów krótkometrażowych na świecie: 6 kontynentów, 90 krajów, ponad 300 miast. W Polsce od 2007 roku.

Festiwal został stworzony w 2003 jako globalna platforma prezentacji krótkiego kina. Odbywa się w cyklu sezonowym (4 rocznie), a każda jego edycja gromadzi niemal 50-tysięczną widownię. Na programy kolejnych odsłon składają się najważniejsze światowe produkcje; filmy fabularne, dokumenty i animacje. W ten sposób powstają unikatowe zestawy, z których publiczność na całym świecie wybiera zwycięski tytuł.ORGANIZATORZY:
Futureshorts Poland
Fundacja Ad Arte
Kino Pod Baranami
Bookmark and Share

archiwum