kpb

Carol - pokaz przedpremierowy


sobota, 13 lutego 2016, godz. 21.15Obejrzyj z nami prawie miesiąc przed polską premierą Carol, nominowany do tegorocznych Oscarów w sześciu kategoriach. Ten pełen emocji i wysmakowanych obrazów melodramat z brawurowymi kreacjami Cate Blanchett i Rooney Mary został okrzyknięty przez The Guardian „najpiękniejszym filmem o miłości ostatnich lat”.

Carol jest adaptacją słynnej powieści Patricii Highsmith. Reżyserem filmu jest Todd Haynes, twórca I Am Not There, Idola czy Daleko od nieba, który w mistrzowskim stylu portretuje kontrowersyjny związek dwóch bohaterek, kreśląc jednocześnie obraz nastrojów społecznych w Ameryce lat pięćdziesiątych. W rolach głównych występują: wyróżniona Oscarem Cate Blanchett (Blue Jasmine) oraz partnerująca jej Rooney Mara (Dziewczyna z tatuażem), jedna z najciekawszych aktorek młodego pokolenia.

Światowa premiera filmu odbyła się podczas ostatniego festiwalu filmowego w Cannes, gdzie Rooney Mara została uhonorowana nagrodą za najlepszą rolę żeńską. Film otrzymał w tym roku sześć nominacji do Oscara, a także rekordową liczbę nominacji do nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej BAFTA.

BILETY:
20 zł
(normalny) | 14 zł (studenci/uczniowie) | 12 zł (seniorzy)


CAROL
reż. Todd Haynes, Wielka Brytania/USA 2015, 118' (premiera: 4 marca 2016)

Akcja filmu skupia się na relacji dwóch kobiet: młodej, aspirującej fotografki oraz zamężnej, dojrzałej kobiety, w której dorasta decyzja o rozwodzie. Poznają się przypadkowo w ogarniętym szałem bożonarodzeniowych zakupów Nowym Jorku. Od pierwszego spotkania rodzi się między nimi fascynacja, która szybko przeradza się w uczucie silniejsze niż nakazy obyczajowe epoki, w której żyją.

Carol maluje sugestywny obraz przejściowego okresu, jakim były powojenne lata 50., kiedy Ameryka była jednocześnie przesycona atmosferą paranoi oraz optymizmu.

Ten film opowiada o dwóch bardzo różnych kobietach, które zauważają się i podążają w swoją stronę, aż do chwili, kiedy już bardziej nie można się do siebie zbliżyć. Todd Haynes

To nie tylko kino najwyższej klasy, ale też wielkie dokonanie amerykańskiej sztuki, przesiąknięte charakterystyczną melancholią z połowy dwudziestego wieku. The Telegraph

Cate Blanchett i Rooney Mara błyszczą w tym odważnym romansie. The Wrap


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum