kpb

Baranki w pieluchach - Dziewczyna z portretu


czwartek, 4 lutego 2016, godz. 11.00
W czwartek, 4 lutego, o godzinie 11.00 zapraszamy na Dziewczynę z portretu, film opowiadający niezwykłą historię miłosną zainspirowaną życiem artystów Einara i Gerdy Wegener z oscarowymi kreacjami Eddiego Redmayne'a i Alicii Vikander.

BILETY: tylko 12 zł


DZIEWCZYNA Z PORTRETU | THE DANISH GIRL
reż. Tom Hooper, Wielka Brytania/Niemcy/USA 2015, 120'

4 nominacje do Oscara: najlepszy aktor pierwszoplanowy - Eddie Redmayne, najlepsza aktorka drugoplanowa - Alicia Vikander, najlepsza scenografia, najlepsze kostiumy
3 nominacje do Złotych Globów: najlepsza aktorka w dramacie - Vikander, najlepszy aktor w dramacie - Redmayne, najlepsza muzyka - Alexandre Desplat
MFF w Wenecji 2015: konkurs główny


Nowy film zdobywcy Oscara Toma Hoopera (Jak zostać królem), w którym w rolach głównych zobaczymy nagrodzonego Oscarem za Teorię wszystkiego Eddiego Redmayne’a i Alicię Vikander (Ex Machina).

Poruszająca opowieść o niezwykłej parze duńskich artystów - Gerdzie i Einarze Wegenerach. Gerda była utalentowaną rysowniczką i malarką, największą popularność przyniosły jej prace o charakterze erotycznym. Na pewnym etapie jej kariery do obrazów i rysunków w kobiecym przebraniu zaczął jej pozować mąż - Einar. Stało się to początkiem wielkiej transformacji mężczyzny, który odkrył w sobie kobietę.

Einar Wegener jest pierwszym znanym przypadkiem chirurgicznej zmiany płci (1930 rok). Po transformacji stał się Lili Elbe. Na każdym etapie zmiany wiernie towarzyszyła mu Gerda.

Piękna, ludzka, poruszająca filmowa biografia. Telegraph

Po raz kolejny Redamyne udowadnia, że jest rewelacją. The Daily Beast

Vikander prezentuje wstrząsający wachlarz emocji. The Times
O CYKLU:

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny film z bieżącego repertuaru, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami.

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych skierowanych do rodziców z malutkimi dziećmi. W każdy czwartek przed południem mamusie i tatusiowie mogą obejrzeć premierowy film na dużym ekranie, nie spuszczając oka ze swoich pociech. Światło na sali oraz przyciszony dźwięk nie zagłuszają bowiem spokoju maluszków. Mamy nie muszą się też martwić o ciężkie wózki, obsługa zawsze chętnie pomoże wnieść je na piętro. Zachęcamy do kolekcjonowania biletów na pokazy cyklu Baranki w pieluchach!
5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny* seans w Kinie Pod Baranami! :-)
*Promocja obejmuje seanse repertuarowe od wtorku do czwartku i nie obejmuje przeglądów, festiwali oraz filmów zastrzeżonych przez dystrybutora.

Z biletami z pieluchowych seansów zniżki w kawiarni Mamy Cafe (ul. Karmelicka 52).PATRONI MEDIALNI
:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl  

    


PARTNERZY:


                              

                       
Bookmark and Share

archiwum