kpb

Baranki Dzieciom: zima 2016

24 stycznia - 28 lutego 2016Zapraszamy najmłodszych widzów na kolejną odsłonę poranków filmowych dla dzieci. W zimowe przedpołudnia mali kinomani wybiorą się w odwiedziny do świata bohaterów najpiękniejszych polskich filmów animowanych dla dzieci, a po seansach wezmą udział w twórczych warsztatach. Spotkania odbywają się w każdą niedzielę, o godz. 11.00.

Miś Uszatek i jego przyjaciele w ciepły i mądry sposób będą uczyć dzieci tolerancji i zasad dobrego wychowania. Przezabawne perypetie chłopca Pinia i słonia Dominika rozbawią maluchy do łez w zrekonstruowanej cyfrowo serii bajek Proszę słonia. Niesforni Bolek i Lolek podzielą się z widzami swoimi niezwykłymi przygodami, zaś profesor Baltazar Gąbka wraz z kompanami - Smokiem Wawelskim i kucharzem Bartolinim - zabierze małych śmiałków na wyprawę do tajemniczej Krainy Deszczowców.

Koniec stycznia to czas, na który przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. W repertuarze zimowych Baranków Dzieciom znalazły się dwa seriale animowane, w których na pierwszy plan wysuwa się niezwykła międzypokoleniowa więź łącząca dziadków z wnukami: Nasz dziadzio oraz Pomysłowy Dobromir. Zapraszamy Babcie, Dziadków i Wnuczęta do wspólnego świętowania!

Po seansach filmowych dzieci będą miały możliwość poznawania swoich talentów i umiejętności oraz rozwijania wyobraźni podczas zajęć artystycznych. Warsztaty odwołują się do tematyki obejrzanych wcześniej bajek, a prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę animatorów oraz zaprzyjaźnionych artystów. W zimowej edycji cyklu maluchy wezmą udział m.in. w zajęciach artystycznych ze Sztukolotnią, warsztatach bębniarskich, zajęciach plastycznych i zabawach z masą solną.

Ponadto, wizyta w Kinie Pod Baranami stwarza niepowtarzalną okazję do poznania kina „od kuchni”, czyli zwiedzenia kabiny operatorskiej i odkrycia tajemnicy mechanizmu ruchomych obrazów.

Dodatkowo każdy mały widz może otrzymać pamiątkowy dyplom ze swojej pierwszej wizyty w kinie, który z dumą zawiesi na ścianie swojego pokoju.

Na uczestników poranków filmowych dla rodzin czekają również upominki ufundowane przez partnerów, a także zniżki w kawiarni przyjaznej dzieciom - Mamy Cafe (ul. Karmelicka 52).

Zachęcamy do polubienia profilu Baranków Dzieciom na Facebooku!

BILETY: 10 zł
PROGRAM:

niedziela, 24 stycznia, godz. 11.00
NASZ DZIADZIO - zestaw bajek
, ok. 40’
reż. Bronisław Zeman, Stanisław Dülz, Wacław Wajser, Władysław Nehrebecki, Polska 1967

Nie ma nic przyjemniejszego, niż usiąść wygodnie i zanurzyć się w opowieściach dziadzia z czasów jego młodości. Można wtedy się przekonać, że dziadzio nie zawsze był dziadkiem, a przygód mógłby mu pozazdrościć niejeden młody człowiek. Zostać detektywem, zagrać w filmie jako kaskader czy polować na lwa w Afryce to nie lada gratka. Warto posłuchać historii swoich dziadków!

Odcinki: JAK ZOSTAŁEM DETEKTYWEM | MOJA PIERWSZA PODRÓŻ | JAK ZOSTAŁEM AKTOREM FILMOWYM | JAK POLOWAŁEM NA LWA

Dzieci przygotują eko-prezenty dla Babć i Dziadków pod opieką Anny Karlińskiej - absolwentki Sztuki Ogrodowej na Uniwersytecie Rolniczym, projektantki ogrodów, z zamiłowania florystki i plastyczki. Będą to ramki na zdjęcia wykonane z naturalnych produktów.


niedziela, 31 stycznia, godz. 11.00
POMYSŁOWY DOBROMIR - zestaw bajek
, ok. 40’
reż. Roman Huszczo, Polska 1973-74

Dobromir to uzdolniony chłopiec o nieograniczonej wyobraźni, który mieszka z dziadkiem i przyjacielem szpakiem. Jego hobby to majsterkowanie. W kolejnych odcinkach serialu w prosty sposób zostają wyjaśnione zasady działania urządzeń używanych w gospodarstwie domowym.

Odcinki: SKRZYDLATE MARZENIE | MAGICZNA IGŁA | PRACOWITY NOSIWODA | ŻYWY OBRAZEK

Warsztaty bębniarskie poprowadzi Mateusz Sarapata, uczeń rewelacyjnego perkusisty Marka „Smoka” Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej), członek zespołu Hatbreakers oraz Wataha Drums. Dzieci będą poznawać instrumenty (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki itp.), ich historię oraz dźwięki, jakie można z nich wydobyć, a także uczyć się zasad rytmiki i wspólnie muzykować.


niedziela, 7 lutego, godz. 11.00
NOWE PRZYGODY MISIA USZATKA - zestaw bajek
, 45’
reż. Lucjan Dembiński, Eugeniusz Ignaciuk, Dariusz Zawilski, Polska 1962-1980

Kultowy serial o przygodach Misia Uszatka i jego przyjaciół: Prosiaczka, Króliczków, Zajączka i psa Kruczka. Serial ma charakter edukacyjny - uczy najmłodszych widzów tolerancji, uczciwości i zasad dobrego wychowania.

Warsztaty artystyczne Sztukolotnia to oryginalne zajęcia dla dzieci inspirowane wybranymi zagadnieniami zaczerpniętymi z kultury. Eksperymentując, maluchy dokonują ważnych odkryć, rozwijają wyobraźnię oraz poznają świat sztuki i techniki. Zajęcia poprowadzi animatorka kultury, współpracująca z Cricoteką i MOCAKiem, Joanna Zbela.


niedziela, 14 lutego, godz. 11.00
BOLEK I LOLEK - zestaw bajek
, ok. 40’
reż. Stanisław Dülz, Alfred Ledwig, Władysław Nehrebecki, Wacław Wajser, Polska 1963

Bolek i Lolek to bohaterowie jednego z najpopularniejszych polskich seriali animowanych dla dzieci, których nikomu nie trzeba przedstawiać. W prezentowanych odcinkach chłopcy - zainspirowani obejrzanymi filmami i programami telewizyjnymi - bawią się w Indian i kowbojów, odgrywają słynny strzał z kuszy Wilhelma Tella czy naśladują śmiałe wyczyny Zorro.

Odcinki: DZIELNI KOWBOJE | INDIAŃSKIE TROFEUM | KUSZA | SKRZYŻOWANIE SZPADY

Warsztaty artystyczne Sztukolotnia to oryginalne zajęcia dla dzieci inspirowane wybranymi problemami zaczerpniętymi z kultury. Eksperymentując, maluchy dokonują ważnych odkryć, rozwijają wyobraźnię i poznają świat sztuki i techniki. Zajęcia poprowadzi Justyna Sławik.


niedziela, 21 lutego, godz. 11.00
PROSZĘ SŁONIA - zestaw bajek
, 40’
reż. Witold Giersz, Piotr Paweł Lutczyn, Ryszard Słapczyński, Polska 1968

Film po cyfrowej rekonstrukcji.
Pinio to chłopiec, który słabo rośnie, dlatego mama podaje mu rozmaite witaminy. Pewnego dnia zniecierpliwiony malec wysypuje je do trąby porcelanowego słonika i ten niespodziewanie zaczyna rosnąć! A gdy osiąga właściwe słoniowi rozmiary, ożywa i przemawia ludzkim głosem. Słoń Dominik jest niezwykle sympatyczny: prowadzi ożywione rozmowy z mrówką, rozprawia się z narzekającymi urzędnikami, a kiedy „Darkowskiemu psuje się samochód”, zabiera całą rodzinę Pinia na wycieczkę za miasto na swoim grzbiecie (podczas opalania służy świetnie za parawan). Wkrótce jednak sprawy zaczynają się komplikować… Ostatecznie okaże się, że „mały przyjaciel jest wygodniejszy”, ale zanim to nastąpi, Pinia i Dominika spotka jeszcze wiele przygód…

Odcinki: WITAMINKI | PIERWSZE KROKI | WYCIECZKA ZA MIASTO | POWRÓT DOMINIKA

Zabawy masą solną poprowadzi plastyczka, Dominika Studzińska. Z wykształcenia jest historykiem sztuki, pracuje jako konserwator zabytków, w wolnych chwilach działa w swoim warsztacie - małej pracowni ceramicznej, mieszczącej się w Beskidzie Wyspowym (Warsztat Stu). Tworzy biżuterię i ceramikę użytkową.


niedziela, 28 lutego, godz. 11.00
PORWANIE BALTAZARA GĄBKI - zestaw bajek
, 45’
reż. Edward Wątor, Stanisław Dülz, Józef Byrdy, Wacław Wajser, Polska 1969-70

Sześć odcinków kultowego serialu animowanego o przygodach profesora Baltazara Gąbki, zrealizowanego na kanwie powieści dla dzieci autorstwa Stanisława Pagaczewskiego. Oto do Krainy Deszczowców wyrusza wyprawa ratunkowa, której zadaniem jest odszukanie zaginionego naukowca, Baltazara Gąbki. Misji przewodzi Smok Wawelski, a towarzyszą mu kucharz Bartolini oraz Doktor Koyot. Bohaterom w akcji przeszkadza tajemniczy Don Pedro, szpieg z Krainy Deszczowców...

Odcinki: PRZEZ TRZY MORZA | PRZEZ KRAJ DESZCZOWCÓW | ZDOBYCIE PAŁACU | NOCNA BITWA | DON PEDRO | KIERUNEK KRAKÓW

Warsztaty artystyczne Sztukolotnia to oryginalne zajęcia dla dzieci inspirowane wybranymi problemami zaczerpniętymi z kultury. Eksperymentując, maluchy dokonują ważnych odkryć, rozwijają wyobraźnię i poznają świat sztuki i techniki. Zajęcia poprowadzi Justyna Sławik.KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM
Kino Pod Baranami dziewięciokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

W tym roku Kino otrzymało też tytuł Miejsca Najbardziej Przyjaznego Maluchom wśród krakowskich kin z racji jubileuszowej, dziesiątej edycji akcji.

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!PARTNERZY CYKLU

                     

     


CYKL POLECAJĄ:

CzasDzieci.pl           

Qlturka.pl    Mali Turyści   MiastoDzieci.pl       

Bookmark and Share

archiwum