kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Dziewczyna z portretu


czwartek, 28 stycznia 2016, godz. 23.15W czwartek, 28 stycznia, zapraszamy na pokaz nominowanego do czterech Oscarów filmu Dziewczyna z portretu z udziałem Eddiego Redmayne'a i Alicii Vikander.

Prelekcję wygłosi Malwa Olejnik - studentka I roku Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Spotykamy się jak zwykle wieczorową porą, rozkręcamy się kawą i herbatą, przysłuchujemy się krótkiemu wprowadzeniu i oglądamy... Po seansie posilamy się kanapkami i rozmawiamy do białego rana :) Na koniec w klubie Betel czeka na nas bania za free. Bilety: tylko 10 zł!

BILETY dla studentów: tylko 10 złDZIEWCZYNA Z PORTRETU | THE DANISH GIRL
reż. Tom Hooper, Wielka Brytania/Niemcy/USA 2015, 120'

4 nominacje do Oscara: najlepszy aktor pierwszoplanowy - Eddie Redmayne, najlepsza aktorka drugoplanowa - Alicia Vikander, najlepsza scenografia, najlepsze kostiumy
3 nominacje do Złotych Globów: najlepsza aktorka w dramacie - Vikander, najlepszy aktor w dramacie - Redmayne, najlepsza muzyka - Alexandre Desplat
MFF w Wenecji 2015: konkurs główny


Nowy film zdobywcy Oscara Toma Hoopera (Jak zostać królem), w którym w rolach głównych zobaczymy nagrodzonego Oscarem za Teorię wszystkiego Eddiego Redmayne’a i Alicię Vikander (Ex Machina).

Poruszająca opowieść o niezwykłej parze duńskich artystów - Gerdzie i Einarze Wegenerach. Gerda była utalentowaną rysowniczką i malarką, największą popularność przyniosły jej prace o charakterze erotycznym. Na pewnym etapie jej kariery do obrazów i rysunków w kobiecym przebraniu zaczął jej pozować mąż - Einar. Stało się to początkiem wielkiej transformacji mężczyzny, który odkrył w sobie kobietę.

Einar Wegener jest pierwszym znanym przypadkiem chirurgicznej zmiany płci (1930 rok). Po transformacji stał się Lili Elbe. Na każdym etapie zmiany wiernie towarzyszyła mu Gerda.

Piękna, ludzka, poruszająca filmowa biografia. Telegraph

Po raz kolejny Redamyne udowadnia, że jest rewelacją. The Daily Beast

Vikander prezentuje wstrząsający wachlarz emocji. The Times
Po seansie - bania za free w Betel Klub (Pl. Szczepański 3).


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


PARTNERZY:

              

      


PATRONI:

    

         

Bookmark and Share

archiwum