kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Pokój (przedpremiera)

Spotkania Młodych Amatorów Kina #16 
POKÓJ (reż. Lenny Abrahamson)
- pokaz PRZEDPREMIEROWY
sobota, 13 lutego 2016, godz. 10.00 (!)Na lutowym SMAKu zdecydowaliśmy się na przedpremierowy pokaz filmu Pokój - nominowanego do czterech Oscarów, w tym za najlepszy film, poruszającego dramatu o intensywności najlepszego thrillera ze znakomitymi kreacjami aktorskimi Brie Larson, Joan Allen i debiutującego Jacoba Tremblay’a.

Film wejdzie na ekrany kin 26 lutego 2016 - zobaczcie go z nami na dwa tygodnie przed premierą!

Wprowadzenie przed pokazem oraz dyskusję po seansie poprowadzi Norbert Gacek, uczeń 3. klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Nowodworskiego w Krakowie.

BILETY dla uczniów TYLKO 10 zł!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutują o tym, co zobaczyli.

Dlaczego SMAK? Przede wszystkim z powodu naszych oczekiwań wobec kina. Nie wystarcza nam zwykły multipleks, w którym po seansie widzowie jedynie wyrzucają do kosza puste kubełki po popcornie. Jako młodzi odbiorcy stwierdziliśmy, że chcemy mieć możliwość do dyskusji, wspólnej refleksji nad tematami, które poruszają twórcy filmowi - mówi pomysłodawczyni spotkań Aleksandra Musiał z V LO - Dzięki Kinu Pod Baranami możemy wspólnie realizować nasze oczekiwania. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej grupy!

Pokazy filmowe dla młodzieży odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.SMAK poleca: ZIELONA KARTA UCZNIA

Drodzy Uczniowie - od podstawówek po licea - dajemy Wam Zieloną Kartę do Kina Pod Baranami!

JAK TO DZIAŁA:

✓ odbierz swoją Kartę w jednej z kas Kina Pod Baranami okazując ważną legitymację uczniowską (noś ją zawsze przy sobie!)
✓ okazuj Kartę przy zakupie biletu na każdy seans w Kinie Pod Baranami (1 seans = 1 stempel)
✓ odbieraj darmowe wejściówki (5 stempli to 1 bilet gratis*)

* na dowolny seans repertuarowy, w tym projekcje w ramach SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina; z wyłączeniem filmów zastrzeżonych przez dystrybutora oraz wydarzeń specjalnych.


O FILMIE:

POKÓJ | ROOM
reż. Lenny Abrahamson, Irlandia/Kanada 2015, 118' (premiera: 26 lutego 2016)

4 nominacje do Oscara: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepsza aktorka pierwszoplanowa - Brie Larson, najlepszy scenariusz adaptowany - Emma Donoghue
Złoty Glob: najlepsza aktorka w dramacie - Brie Larson
- 2 nominacje: najlepszy film - dramat, najlepszy scenariusz
MFF w Toronto, Warszawski Festiwal Filmowy: Nagroda Publiczności

Jack ma pięć lat, gdy dowiaduje się od mamy, że pokój w którym mieszka z nią od urodzenia nie jest całym światem. Wychował się tu, myśląc że po drugiej stronie ścian jest pustka. Teraz matka decyduje się powiedzieć mu prawdę i z jego pomocą podjąć walkę o wolność. Od prawie 6 lat są tu więzieni przez człowieka, który każe nazywać się Dużym Nickiem. Izoluje ich od świata, grożąc, że próba ucieczki zostanie ukarana śmiercią. Mama obmyśla niezwykle ryzykowny plan, którego głównym bohaterem ma być właśnie Jack.


ZWIASTUN:
PARTNERZY:


    
Bookmark and Share

archiwum