kpb

Dojrzałe kino - Moje córki krowy


środa, 13 stycznia 2016, godz. 11.00W środę (13 stycznia) o godzinie 11.00 zapraszamy na przebój ubiegłorocznego festiwalu w Gdyni - uhonorowane nagrodą publiczności Moje córki krowy, wzruszającą i zabawną historię dwóch sióstr, które postawione w trudnej sytuacji życiowej zmuszone są współdziałać, mimo wzajemnej niechęci.

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do seniorów, podczas których mają okazję obejrzeć jedną z kinowych premier, wysłuchać prelekcji i podyskutować o dobrym filmie. Oczekiwanie na seans umila widzom drobny poczęstunek: kawa, herbata i ciasteczka.

Gospodarzem cyklu filmowych spotkań seniorów jest pani redaktor Maria Malatyńska, która wygłosi krótką prelekcję do filmu, a po projekcji poprowadzi dyskusję

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku! 

BILETY dla seniorów: tylko 12 zł!


MOJE CÓRKI KROWY | THESE DAUGHTERS OF MINE
reż. Kinga Dębska, Polska 2015, 88'

Festiwal Filmowy w Gdyni 2015:
Nagroda Publiczności, Nagroda Dziennikarzy
Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych
Ann Arbor Film Festival 2015: Nagroda Publiczności 
 
Marta (Kulesza) odniosła sukces w życiu, jest znaną aktorką, gwiazdą popularnych seriali. Pomimo sławy i pieniędzy, wciąż nie może ułożyć sobie życia. Samotnie wychowała dorosłą już córkę (w tej roli debiutująca Maria Dębska). W przeciwieństwie do swojej silnej i dominującej starszej siostry, Kasia (Muskała) jest wrażliwa i ma skłonność do egzaltacji. Pracuje jako nauczycielka, jej małżeństwo jest dalekie od ideału. Mąż Kasi (Dorociński) to życiowy nieudacznik, który bezskutecznie poszukuje pracy. Siostry nie przepadają za sobą, ale nagła choroba matki (Niemirska) zmusza je do wspólnego działania. Muszą zaopiekować się ukochanym, ale despotycznym ojcem (Dziędziel). Marta i Kasia stopniowo zbliżają się do siebie i odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

W rolach głównych zobaczymy Agatę Kuleszę (Ida, Róża, Sala samobójców, serial Krew z krwi), Gabrielę Muskałę (Wymyk, Być jak Kazimierz Deyna, Chce się żyć, Krew z krwi 2) i Mariana Dziędziela (Pod Mocnym Aniołem, Pani z przedszkola). Partnerują im Marcin Dorociński (Obława, Jack Strong), Małgorzata Niemirska (Zbliżenia) oraz Łukasz Simlat (Wymyk, Pani z przedszkola).

Wspaniały film. Wielkie kino to mało powiedziane. Onet
Wspaniałe aktorstwo i świetnie opowiedziana historia. Stopklatka
Zabawny, ciepły i dobrze zagrany. Radiogdansk.pl
Nowa jakość w polskim kinie. Wpolityce.plzrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
        
Bookmark and Share

archiwum