kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Joy

Spotkania Młodych Amatorów Kina #16
JOY (reż. David O. Russell)

sobota, 9 stycznia 2016, godz. 10.00 (!)Zapraszamy na pierwszy SMAK w Nowym Roku!

Na ekranie nominowany do dwóch Złotych Globów, w tym za najlepszy film, Joy - najnowszy film Davida O. Russella, pięciokrotnie nominowanego do Oscara twórcy Fightera, Poradnika pozytywnego myślenia i American Hustle.

Nagrodzonej Oscarem Jennifer Lawrence (Poradnik pozytywnego myślenia, Igrzyska śmierci) towarzyszą dwukrotny laureat Oscara Robert De Niro (Wściekły byk), nominowany do Oscara Bradley Cooper (Snajper), Isabella Rossellini (Blue Velvet), nominowana do Oscara Virginia Madsen (Bezdroża) i nominowana do Oscara Diane Ladd (Dzikość serca).

Film wybraliśmy w drodze głosowania publiczności.

Wprowadzenie przed pokazem oraz dyskusję po seansie poprowadzi Julia Jaruga, uczennica I klasy V LO w Krakowie.

BILETY dla uczniów TYLKO 10 zł!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutują o tym, co zobaczyli.

Dlaczego SMAK? Przede wszystkim z powodu naszych oczekiwań wobec kina. Nie wystarcza nam zwykły multipleks, w którym po seansie widzowie jedynie wyrzucają do kosza puste kubełki po popcornie. Jako młodzi odbiorcy stwierdziliśmy, że chcemy mieć możliwość do dyskusji, wspólnej refleksji nad tematami, które poruszają twórcy filmowi - mówi pomysłodawczyni spotkań Aleksandra Musiał z V LO - Dzięki Kinu Pod Baranami możemy wspólnie realizować nasze oczekiwania. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej grupy!

Pokazy filmowe dla młodzieży odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.
SMAK poleca: ZIELONA KARTA UCZNIA

Drodzy Uczniowie - od podstawówek po licea - dajemy Wam Zieloną Kartę do Kina Pod Baranami!

JAK TO DZIAŁA:

✓ odbierz swoją Kartę w jednej z kas Kina Pod Baranami okazując ważną legitymację uczniowską (noś ją zawsze przy sobie!)
✓ okazuj Kartę przy zakupie biletu na każdy seans w Kinie Pod Baranami (1 seans = 1 stempel)
✓ odbieraj darmowe wejściówki (5 stempli to 1 bilet gratis*)

* na dowolny seans repertuarowy, w tym projekcje w ramach SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina; z wyłączeniem filmów zastrzeżonych przez dystrybutora oraz wydarzeń specjalnych.O FILMIE:

JOY
| JOY
reż. David O. Russell, USA 2015, 124'

Jennifer Lawrence w roli zmagającej się z życiem kobiety, która nieoczekiwanie dokonuje wynalazku, okazującego się światowym fenomenem. Wkrótce staje na czele rodzinnej dynastii i imperium finansowego wartego miliony dolarów, stawiając czoło zdradom, intrygom i oszustwom, podczas gdy wokół niej trwa gra pozorów i przyjaciele stają się wrogami, a wrogowie przyjaciółmi.

Fantastyczna, wielowymiarowa kreacja Lawrence.
Richard Roeper, Chicago Sun Times
Piekielnie zabawny. David Sexton, London Evening Standard


ZWIASTUN:
PARTNERZY:


    
Bookmark and Share

archiwum