kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Makbet

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #98
Makbet, reż. Justin Kurzel

czwartek, 10 grudnia 2015, godz.
22.45 (Sala Czerwona) i 23.00 (Sala Niebieska)W czwartek, 10 grudnia, zapraszamy na filmową adaptację wielkiego szekspirowskiego dramatu – Makbet z Marion Cotillard i Michaelem Fassbenderem w rolach głównych.

Spotykamy się jak zwykle wieczorową porą, rozkręcamy się kawą i herbatą, przysłuchujemy się krótkiemu wprowadzeniu i oglądamy... Po seansie posilamy się kanapkami i rozmawiamy do białego rana :) Na koniec w klubie Betel czeka na nas bania za free. Bilety: tylko 10 zł!

Prelekcję wygłosi Małgorzata Pawłowska, doktorantka I roku studiów doktoranckich filmoznawstwo UJ.


Za okazaniem biletu z nocnikowego seansu
- bania za free w Betel Klub
(Pl. Szczepański 3).


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


BILETY dla studentów: tylko 10 złMAKBET | MACBETH
reż. Justin Kurzel, Wielka Brytania/Francja/USA 2015, 113’

MFF w Cannes 2015: nominacja do Złotej Palmy
British Independent Film Awards 2015 - 6 nominacji: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepsza aktorka - Marion Cotillard, najlepszy aktor - Michael Fassbender, najlepszy aktor drugoplanowy - Sean Harris, szczególne osiągnięcia artystyczne - Adam Arkapaw za zdjęcia

Wiedźmy przepowiadają wracającemu z wojennej wyprawy lordowi Makbetowi świetlaną przyszłość. Budzące się w nim ambicje i żądzę władzy podsyca Lady Makbet. Prorocze słowa czarownic spełnią się, ale jego droga na tron spłynie krwią, a korona na jego skroniach okupiona zostanie szaleństwem.

Szekspirowska opowieść o ambicjach, żądzy władzy, pasji, szaleństwie i przekraczaniu granic. Krwawy dramat rozgrywający się XI-wiecznej Szkocji, w którym jedno morderstwo pociąga za sobą kolejne, napędzając koło zbrodni. Tragedia jest nieunikniona - zemsta, zdrada, strach i obłęd zamykają bohaterów w pułapce ich własnych emocji.

Młodemu reżyserowi udało się osiągnąć to, co wcześniej próbowali zrobić Orson Welles i Roman Polański - przenieść intensywność dramatu Szekspira na duży ekran i opowiedzieć tę historię współczesnym językiem kina. Kaleem Aftab, Indiewire.com

PARTNERZY:

              

      


PATRONI:

    

         

Bookmark and Share

archiwum