kpb

Comedy Shorts

poniedziałek, 14 grudnia 2015
godz. 18.30

| Monday, December 14, 2015, 6.30 p.m.
(click here for English versionW grudniowy poniedziałek Kinem Pod Baranami zawładną Short Waves Festival i London Short Film Festival, a z nimi ogromna dawka humoru. COMEDY SHORTS to propozycja dla wszystkich, którzy zmagają się z jesienną depresją, lub po prostu kochają krótkie kino. 12 absurdalnie śmiesznych i zadziwiająco różnorodnych krótkometrażowych komedii rozbawią nawet największego ponuraka.

W ramach zestawu dowiemy się, między innymi, skąd zdobyć mleko, gdy w pobliżu nie ma krowy, ile trzeba poświęcić dla ukochanego dziecka, do czego może doprowadzić nadużywanie telefonu komórkowego, a także - z czym wiąże się zgubienie skarpetki w publicznej pralni. A wszystko to przyprawione nutką ironicznego i sarkastycznego angielskiego humoru. Kino Pod Baranami zaprasza na 85 minut świetnej zabawy.

| A programme of 12 ridiculously funny and surprisingly varied short comedies.
All films in English or with English subtitles.
(click here for details)


PROGRAM:
(czas trwania: 85’)

GERRY’S GARDEN | GERRY’S GARDEN
reż. Jobie Nam, Wielka Brytania 2014, 4’

Gerry budzi się na kuchennej podłodze. Nie wie, jak się tam znalazł. Szybko odkrywa, że jest zamknięty w mieszkaniu, a tajemniczy nieznajomy trenuje taniec interpretacyjny w jego ogrodzie. Po męczących próbach pozbycia się intruza, Gerry zdaje sobie sprawę, że ten nie odejdzie bez walki...

CONDO | CONDO
reż. Trevor Hardy, Wielka Brytania 2014, 3’

Analiza tego, jak zachowanie jednej osoby może wpłynąć na życie reszty mieszkańców budynku.

MILK! | MILK!
reż. Ben Mallaby, Wielka Brytania 2015, 10’

W mieszkaniu Raymonda i Timothy’ego kończy się mleko. Ten mały dla większości osób problem, jest katastrofą dla dwóch mężczyzn, którzy zaplanowali sobie, że tego konkretnego dnia nie wyjdą z domu. Dzień jest zrujnowany bez porannej szklanki mleka. Bohaterowie wpadają na pomysł genialny w swej prostocie. Zrobią własne mleko! Tylko jak się robi mleko?

TWO DOSAS | TWO DOSAS
reż. Sarmad Masud, Wielka Brytania 2014, 16’

Pavan zaprasza rodowitą Angielkę na randkę do najbardziej autentycznej indyjskiej restauracji w mieście. Ku jego przerażeniu, dziewczyna zamawia coś spoza karty. I to w hindi!

ZOMINIC | ZOMINIC
reż. Michelle Fox, Wielka Brytania 2013, 2’

Wychowywanie synka wymaga wiele poświęceń ze strony Rachel i Toby’ego. Jednak pomimo codziennych wyzwań i rosnącego apetytu Zominica, Rachel nie wyobraża sobie innego życia.

SOCK | SOCK
reż. Palle Nodeland, Wielka Brytania 2014, 5’

Co się może stać, gdy zgubisz skarpetkę w publicznej pralni? Sock to zabawna i trzymająca w napięciu komedia o mężczyźnie rozdzielonym z ulubioną skarpetką oraz o poszukiwaniu prawdy i sprawiedliwości.

METAPHORS FOR OUR LOVE | METAPHORS FOR OUR LOVE
reż. Scott Coello, Wielka Brytania 2013, 2’

„Jestem chodzącym seksem; ty jesteś wypadkiem samochodowym, który przykuwa mnie do wózka”.
Ta krótka animacja to poemat miłosny o kobiecie, opowiedziany z punktu widzenia jej rozżalonego eks. To historia tragicznej miłości ukazana przy pomocy licznych metafor i uroczej animacji, która pomaga na chwilę zapomnieć o mrocznym kontekście.

7.2. | 7.2.
reż. Nida Manzoor, Wielka Brytania 2014, 14’

Cierpiąca na zanik pamięci uczennica staje przed śmiertelnym ultimatum.

MISSED CALL | MISSED CALL
reż. Mat Laroche, Wielka Brytania 2015, 3’

Letty i Lucy wybierają się na wspólną kawę, relacjonując sobie każdy krok przez telefon. Kiedy w końcu się spotykają, ciągle odbierają telefony i są niemiłe dla kelnerki. Ich spotkanie kończy się niespodziewanie, gdy Letty przypomina sobie o telekonferencji którą powinna właśnie odbywać.

MYSZOCHUJEK | MYSZOCHUJEK
reż. Kristof Babaski, Polska 1957, 6’

Barwna i odważna animacja o cenzurze i kontroli, zrealizowana w 1957 roku przez mało znanego reżysera, Krzysztofa Babaskiego.

HOW (NOT) TO ROB A TRAIN? | HOW (NOT) TO ROB A TRAIN?
reż. Anna Maguire, Wielka Brytania 2014, 4’

Nigdy nie przestawaj grać swojej roli. Nie przywiązuj koleżanki do (nieużywanych) torów kolejowych dla zabawy. Nie podkładaj (papierowych) materiałów wybuchowych do bocznicy, żeby ukraść miliony z pociągu. Nie ratuj ukochanego od (nie)pewnej śmierci. Zawsze pamiętaj jak (nie) obrabować pociągu.

VIS A VIS | VIS A VIS
reż. Dan Connolly, Wielka Brytania 2013, 16’
Nieszczęśliwie zakochana urzędniczka otrzymuje podanie o wizę od pary młodych gejów skrywającej mroczny sekret.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!


Filmy w języku angielskim z polskimi napisami,
Myszochujek w języku polskim z angielskimi napisami.
| Films in English with Polish subtitles,
Myszochujek in Polish with English subtitles.


BILETY:
16 zł
(normalny)
14 zł (ulgowy)


SPOT:
 
Bookmark and Share

archiwum