kpb

Francuskie Rendez-Vous: Francuski minister


FRANCUSKIE RENDEZ-VOUS
- pokazy filmów pod patronatem Instytutu Francuskiego w Krakowie 
FRANCUSKI MINISTER (reż. Bertrand Tavernier)
środa, 25 listopada 2015, godz. 21.10Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu filmowego, przygotowanego we współpracy z Instytutem Francuskim w Krakowie.

Tym razem zapraszamy na pokaz ekranizacji komiksu Christophe’a Blaina i Abela Lanzaca - filmu Francuski minister. Bohaterem filmu jest młody i ambitny Arthur Vlaminck, który otrzymuje pracę w biurze ministra spraw zagranicznych Francji. Mężczyzna szybko przekonuje się, że panuje tam chaos.

Film zostanie pokazany w oryginalnej, francuskiej wersji językowej z polskimi napisami.


O FILMIE:

FRANCUSKI MINISTER
| QUAI D'ORSAY
reż. Bertrand Tavernier, Francja 2013, 113'

Cezar 2014: najlepsza drugoplanowa rola męska - Niels Arestrup
Nominacja do Cezarów w 2014: najlepsza ekranizacja, najlepsza drugoplanowa rola żeńska
Festiwal Filmowy w San Sebastian: najlepszy scenariusz
Festiwal Filmowy w Toronto

Arthur Vlaminck, absolwent prestiżowej szkoły dla urzędników, zaczyna pracę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Do jego obowiązków należy przygotowywanie przemówień charyzmatycznego ministra, Alexandre’a Taillard de Vorms. Niestety, minister jest bardzo zajęty i nie tylko nie znajduje czasu dla młodego urzędnika, ale co gorsza nie czyta jego przemówień i od razu każe je poprawiać. Na szczęście szef gabinetu uczy Arthura, jak poradzić sobie ze zmiennymi nastrojami ministra.


BILETY:
14 zł
11 zł
(dla posiadaczy karty Instytutu Francuskiego)


FRANCUSKIE RENDEZ-VOUS, czyli pokazy filmów pod patronatem Instytutu Francuskiego w Krakowie, to inicjatywa, której celem jest prezentowanie najciekawszych filmów kinematografii francuskiej - zarówno najnowszych produkcji, jak i klasyki filmowej.
Pokazy odbywają się raz w miesiącu, w środowe wieczory. Wszystkie filmy są wyświetlane w oryginalnej francuskiej wersji językowej, z polskimi napisami. Organizatorzy zapraszają amatorów kina francuskiego, widzów francuskojęzycznych, a także adeptów języka Moliera. Bilety dla posiadaczy karty Instytutu Francuskiego - tylko 11 zł!
ZWIASTUN:
MEDIA:
Instytut Francuski
Facebook
Bookmark and Share

archiwum