kpb

Baranki Dzieciom - Parauszek i przyjaciele + warsztaty artystyczne

BARANKI DZIECIOM
PARAUSZEK I PRZYJACIELE + warsztaty artystyczne
niedziela, 22 listopada 2015, godz. 11.00
Zapraszamy najmłodszych widzów na Baranki Dzieciom! 22 listopada o godzinie 11.00 maluchy poznają leśne przygody Parauszka i jego przyjaciół, a po obejrzeniu zestawu bajek wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez Joannę Zbęlę - animatorkę ze Sztukolotni, pod której opieką dzieci dorobią sobie nową parę uszu :-)


W PROGRAMIE:

PARAUSZEK I PRZYJACIELE - zestaw bajek, ok. 40’
reż. Krzysztof Brzozowski, Polska 2013-2014

Polska animacja lalkowa zrealizowana w technice poklatkowej. Tytułowy bohater to mały zajączek, mieszkający wraz z grupą przyjaciół w krainie zwanej Naszym Lasem. Kompanami Parauszka są: Zajączka Usia, Sroka Madzia, Łoś Łopatek, Bóbr Klepek, Wiewiórka Kitka, Wilk Waldek, Lis Fredek i Miś Benek. Losy dziewiątki bohaterów obserwuje wszechwiedząca, mądra Sowa Uhu, która komentuje wydarzenia z punktu widzenia dorosłego. Każdy z odcinków w przystępny dla dzieci sposób porusza takie problemy jak szacunek, przyjaźń, tolerancja, odwaga, wytrwałość czy mądrość. Dzięki perypetiom zwierzątek dziecięcy widzowie uczą się dobrego wychowania, zasad życia społecznego, działania w grupie, odpowiedzialności i wiary we własne siły. Parauszek i przyjaciele to powrót do mądrej dydaktyki, podanej w sposób dostosowany do współczesnych realiów.

Odcinki: KLUCZ | KONCERT | SAMOLOT | LEKARSTWO

Warsztaty artystyczne Sztukolotnia to oryginalne zajęcia dla dzieci inspirowane wybranymi zagadnieniami zaczerpniętymi z kultury. Eksperymentując, maluchy dokonują ważnych odkryć, rozwijają wyobraźnię oraz poznają świat sztuki i techniki. Podczas warsztatów każde dziecko będzie mogło stworzyć dla siebie dodatkową parę uszu inspirowaną postaciami z bajki Parauszek i przyjaciele. Zajęcia poprowadzi Joanna Zbela - z wykształcenia pedagog, animatorka kultury. W zespole Sztukolotni od 2013 roku. Współpracuje też z Muzeum Etnograficznym, Cricoteką i Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, gdzie prowadzi zajęcia artystyczne dla dzieci i młodzieży.

BILETY: tylko 10 zł
(PROGRAM zimowej edycji cyklu)
(
FANPAGE na Facebooku)KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami ośmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!PARTNERZY CYKLU

                     

          


CYKL POLECAJĄ:

CzasDzieci.pl               

Qlturka.pl    Mali Turyści   MiastoDzieci.pl       

Bookmark and Share

archiwum