kpb

Spotkania Filozoficzne: Duke of Burgundy. Reguły pożądania (przedpremiera)

wtorek, 24 listopada 2015, godz. 18.00Wraz z Instytutem Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszamy na trzecie Spotkanie Filozoficzne w Kinie Pod Baranami. Na ekranie - przedpremierowo - Duke of Burgundy. Reguły pożądania w reżyserii Petera Stricklanda. Po seansie odbędzie się inspirowana filmem dyskusja moderowana przez Natalię Kućmę, doktorantkę w Instytucie Filozofii UJ.

Duke of Burgundy. Reguły pożądania (premiera polska 4 grudnia) to najnowszy film brytyjskiego reżysera Petera Stricklanda, znanego z psychologicznego thrillera Berberian Sound Studio oraz zapisu trasy koncertowej islandzkiej piosenkarki Björk: Biophilia Live. To subtelna, hipnotyczna, porażająca wizualnie opowieść o powiązaniach miedzy miłością i pożądaniem dwóch kobiet.

Akcja filmu dzieje się w nienazwanym europejskim państwie, a jej czas jest nieokreślony - opowiada reżyser. Scenariusz porusza kwestię najróżniejszych związków międzyludzkich i tego, jak dopasowujemy się do wyobrażenia, jakie mają o nas inni. Nieważne, czy dotyczy to podejmowania codziennych decyzji, czy odgrywania ról w sypialni, to albo jesteśmy poddawani presji dorastania do czyichś oczekiwań, albo sami mamy potrzebę, by nasi bliscy spełniali oczekiwania, jakie w nich pokładamy.

Rozmowę po projekcji poprowadzi Natalia Kućma, doktorantka w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do obszarów jej głównych zainteresowań naukowych należą filozofia kultury, popkultura, komiksy oraz kultura Japonii.

Spotkania Filozoficzne, koordynowane we współpracy z Instytutem Filozofii UJ, są okazją do rozmowy z gośćmi związanymi z filozofią, kulturą i kinem. Celem spotkań jest spojrzenie na starannie wyselekcjonowane światowe premiery z pogłębionej perspektywy. W najbliższych miesiącach w filozoficznym harmonogramie czekają na widzów projekcje filmów Zupełnie Nowy Testament oraz Syn Szawła.

BILETY:
18 zł
(normalny) | 14 zł (ulgowy) | 12 zł (senior)


O FILMIE:

DUKE OF BURGUNDY. REGUŁY POŻĄDANIA
| THE DUKE OF BURGUNDY
reż. Peter Strickland, Wielka Brytania 2014, 104'
(premiera: 4 grudnia 2015)

W świecie bez mężczyzn, w zamku ukrytym pośród lasów, dwie piękne, zakochane w sobie kobiety prowadzą erotyczną grę, testując granice swojego związku. Utrzymanie miłosnego napięcie wymaga od nich skrzętnego przestrzegania intymnych i coraz to bardziej ekscentrycznych rytuałów.

Olśniewający, mądry, perwersyjny. The Hollywood Reporter
Ten film jest seksowny w najgłębszy z możliwych sposobów. Niezdrowa erotyczna stymulacja dla umysłu. The Boston Globe
To prawdziwie perwersyjna historia miłosna zrobiona z perwersyjnie prawdziwą miłością. The New York Times


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum