kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Czerwony pająk

#dobrebopolskie:
CZERWONY PAJĄK (reż. Marcin Koszałka)
- SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina
sobota, 28 listopada 2015, godz. 11.00 (!)



#dobrebopolskie
- tak sobie argumentujemy drugi listopadowy SMAK :)

Nie mogliśmy sobie odmówić spotkania wokół niezwykle krakowskiego filmuCzerwony pająk w reżyserii Marcina Koszałki. Zapraszamy na film o "Wampirze z Krakowa"!

Wstęp do filmu wygłosi Julia Zabawa, uczennica 1. klasy Kolegium Europejskiego.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!



Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutują o tym, co zobaczyli.

Dlaczego SMAK? Przede wszystkim z powodu naszych oczekiwań wobec kina. Nie wystarcza nam zwykły multipleks, w którym po seansie widzowie jedynie wyrzucają do kosza puste kubełki po popcornie. Jako młodzi odbiorcy stwierdziliśmy, że chcemy mieć możliwość do dyskusji, wspólnej refleksji nad tematami, które poruszają twórcy filmowi - mówi pomysłodawczyni spotkań Aleksandra Musiał z V LO - Dzięki Kinu Pod Baranami możemy wspólnie realizować nasze oczekiwania. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej grupy!

Pokazy filmowe dla młodzieży odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.

BILETY dla uczniów: TYLKO 10 zł!


O FILMIE:

CZERWONY PAJĄK | CZERWONY PAJĄK
reż. Marcin Koszałka, Polska 2015, 95'
(premiera: 27 listopada 2015)

Wstrząsająca historia PRL-owskiego seryjnego mordercy polującego na ofiary w latach 60. XX wieku.

Scenariusz autorstwa Marcina Koszałki i Łukasza M. Maciejewskiego powstał na podstawie oryginalnego scenariusza Marty Szreder nagrodzonego Małopolską Nagrodą Filmową w konkursie Trzy Korony i został zainspirowany miejskimi legendami Krakowa.

Jedna opowiada całkowicie fikcyjną historię o Lucjanie Staniaku zwanym Czerwonym Pająkiem, druga to autentyczny życiorys jedynego znanego światowej kryminalistyce seryjnego mordercy - nastolatka: Karola Kota, który jako „Wampir z Krakowa” stał się prawdziwą gwiazdą mediów pod koniec lat 60.

Film jest debiutem fabularnym wielokrotnie nagradzanego krakowskiego dokumentalisty i operatora Marcina Koszałki, twórcy obsypanych nagrodami dokumentów Deklaracja nieśmiertelności, Istnienie czy Takiego pięknego syna urodziłam, laureata Złotych Lwów w Gdyni za zdjęcia do filmów Rewers i Pręgi.


ZWIASTUN:





PARTNERZY:

    
Bookmark and Share

archiwum