kpb

Future Shorts: Autumn Season 2015

wtorek, 3 listopada 2015, godz. 19.00
| November 3, 2015, 7.00 p.m.

(click here for English version)Osiem doskonałych krótkich metraży zamkniętych w 111 minutach projekcji - zapraszamy na nową, jesienną odsłonę FUTURE SHORTS

Po raz kolejny będziecie mieli okazję uczestniczyć w festiwalu typu, który w ciągu 4 lat rozprzestrzenił się aż na 90 krajów. Filmy prezentowane będą w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Krótkie znaczy piękne! FUTURE SHORTS jest gwarancją najwyższej filmowej jakości. Jesienna edycja przeglądu to podróż po trzech kontynentach, najrozmaitszych tematach oraz sposobach wypowiedzi. Choć tym razem dominuje fabuła, w repertuarze nie brakuje również formy eksperymentalnej czy teledysku. W ciągu niecałych dwóch godzin dowiemy się między innymi, co takiego jest w markowych okularach przeciwsłonecznych, co to znaczy być emigrantem i jak brak ojca wpływa na wychowanie. Jak zawsze w przypadku FUTURE SHORTS nie zabraknie emocji, śmiechu i powodów do wzruszeń.

| Eight excellent short films from Autumn edition of the FUTURE SHORTS!
(click here for details)


Filmy wyświetlane z polskimi i angielskimi napisami.
| All films will be presented with both Polish and English subtitles.BILETY:
16 zł
(normalny)
14 zł (ulgowy)
PROGRAM:
(Łączny czas trwania: 111’)

MARC JACOBS | MARC JACOBS
reż. Sam de Jong, Niemcy 2014, 16’ (fabuła)

Dziewięcioletni Soufyane żyjący w Amsterdamie, przygotowuje się do podróży, w którą ma wyruszyć ze swoim ojcem z Maroka. Przyjaciele chłopca nalegają, by ten zaopatrzył się w parę okularów przeciwsłonecznych marki Ray Ban, ale Soufyane wolałby raczej nosić okulary Marca Jacobsa. Gdy chłopiec pojawi się w mieszkaniu ojca o zachodzie słońca, czeka go gorzka lekcja życia.

CZARNA OWCA | BLACK SHEEP
reż. Christian Cerami, Wielka Brytania 2015, 16’ (fabuła)

Dwóch dorastających braci z północnej Anglii szykuje się do wzięcia udziału w ulicznym proteście przeciwko radykalnym odłamom islamu Angielskiej Ligi Obrony. Czy chłopcy przekonają się do skrajnie prawicowych przekonań?

OPADŁE LIŚCIE | FALLEN LEAVES
reż. Masha Kondakova, Ukraina 2015, 22’ (fabuła)

Jesień na obrzeżach Kijowa. Valya, samotna 40-letnia dozorczyni, pali opadłe, zbutwiałe liście. Nieoczekiwanie spotyka czarującego nieznajomego, któremu wkrótce udaje się uzyskać zaproszenie do jej mieszkania. Od pierwszej minuty jego obecności, Valya staje
się zakładnikiem w swoim własnym mieszkaniu.

DŹWIĘK MILIONA INSEKTÓW, ŚWIATŁO TYSIĄCA GWIAZD
| SOUND OF A MILLION INSECTS, LIGHT OF A THOUSAND STARS
reż. Tomonari Nishikawa, Japonia 2014, 2’ (eksperyment)

O zachodzie słońca 24 czerwca, przy wiejskiej drodze, 25 km od elektrowni atomowej w Fukushimie, Nishikawa spalił 30 metrów 35 milimetrowej taśmy filmowej. Ta noc była wyjątkowo piękna, gwieździsta, nocne owady głośno brzęczały. Prawdopodobnie film ten był narażony na kontakt z pozostałościami radioaktywnych substancji.

OH LUCY! | OH LUCY!
reż. Atsuko Hirayanag, Japonia 2014, 22’ (komediodramat)

Setsuko, 55-letnia samotna pracownica biurowa z Tokio, otrzymuje od nietypowego nauczyciela angielskiego blond perukę i nową tożsamość - Lucy. W Lucy budzą się instynkty, o których istnieniu kobieta nie miała wcześniej pojęcia. Kiedy nauczyciel nagle znika, Setsuko musi poradzić sobie z tym, co pozostało - z sobą samą.

BEST - PETITE NOIR | BEST - PETITE NOIR
reż. Travys Owen, Republika Południowej Afryki 2014, 4’ (teledysk)

Zachodni świat wciąż postrzega Afrykę jako "czarny ląd" - niezbadany, egzotyczny i dziki. Z jednej strony video eksploruje niezwykłe piękno afrykańskiego krajobrazu, z drugiej - surowość i bezwględność natury tego kontynentu.

GORĄCE LASKI | HOT CHICKS
reż. Ninja Thyberg, Szwecja 2014, 14’ (fabuła)

Pięć dziewczyn w garderobie szykuje się do zdjęć na planie teledysku do przeboju "Hot Chicks". Rozmawiają o swoich rolach, dyskutują o pracy. Czy czują się traktowane przedmiotowo, czy też uważają się za niezależne artystki?

TAK, KOCHAMY TEN KRAJ | YES WE LOVE
reż. Hallvar Witzø, Norwegia 2014, 15’ (fabuła)

Cztery pokolenia: 10-letni Birger, 90-letni weteran wojenny Konrad, 18-letnia miss balu maturalnego Carina oraz 46-letni ojciec dwójki dzieci Ola przeżywają swoje wzloty i upadki w czterech różnych częściach Norwegii w trakcie norweskiego Święta Konstytucji.


WYNIKI GŁOSOWANIA WIDZÓW

Marc Jacobs 1
Black Sheep 2
Fallen Leaves 8
Sound of a Million Insects 0
Oh, Lucy 23
Best 2
Hot Chicks 2
Yes We Love 13


ORGANIZATORZY:
Futureshorts Poland
Fundacja Ad Arte
Kino Pod Baranami


SPOT:

Bookmark and Share

archiwum