kpb

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej 2015/2016

NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ 2015/2016


IDEA PR
OGRAMU

Kino Pod Baranami oraz Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zapraszają do udziału w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w roku szkolnym 2015/2016. Naszą ofertę kierujemy do krakowskich i podkrakowskich szkół na wszystkich poziomach kształcenia.
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt umożliwiający dzieciom i młodzieży spotkanie z kinem (zarówno klasyką, jak i twórczością współczesną), pogłębienie ich wiedzy na temat sztuki filmowej, rozwijający ich wrażliwość i przygotowujący do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą. Poprzez Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej chcemy zaznajomić i rozkochać młodych widzów w sztuce filmowej, uzupełniając jednocześnie ich szkolną edukację. 

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to autorski program o wieloletniej tradycji, który powstał z myślą o edukacji filmowej Młodych Widzów. Od lat cieszy się uznaniem publiczności – Uczniów i Nauczycieli, gdyż łączy w sobie szczególne wartości merytoryczne z atrakcyjnością formy.
Patronują mu: Minister Edukacji Narodowej, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Rzecznik Praw Dziecka. Popierają go m.in. Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi, Jan Jakub Kolski, Andrzej Maleszka oraz Agnieszka Odorowicz.

Honorowym Ambasadorem programu w Krakowie jest prof. Jerzy Stuhr!


    Nie ukrywajmy. Widownią kina dzisiaj w Polsce jest   
    młodzież.
    To jest ich forum informacji o świecie, o kondycji człowieka,
    wyborach moralnych.
    Muszą przyjść na to spotkanie z filmem przygotowani.
    Muszą się dowiedzieć i przeżyć jak o tym świecie myśleli
    wielcy artyści kina. Muszą się nauczyć z ekranem
    dyskutować, a nie tylko przed nim wypoczywać.
    Dlatego tak bardzo wierzę w celowość programu Nowe
    Horyzonty Edukacji Filmowej i przyjąłem funkcję
    Ambasadora tego programu.

    (Jerzy Stuhr)
 

Ósma edycja Nowych Horyzonty Edukacji Filmowej w Kinie Pod Baranami w roku szkolnym 2014/2015 otrzymała Certyfikat Filmoteki Narodowej dla programu edukacji filmowej.


SZCZEGÓŁY OFERTY


Oferta skierowana jest do wszystkich grup wiekowych. Przedszkolom, szkołom podstawowym, gimnazjalnym i średnim proponujemy łącznie 13 cykli tematycznych. Najmłodsi widzowie będą mogli przeżyć Filmowe przygody i odkryć Filmowe sekrety. Ich starsi koledzy przyjrzą się Kinu współczesnemu oraz filmom Między kulturami. Najstarszych widzów – w zależności od zainteresowań – zapraszamy do spotkania ze Światem współczesnym lub obrazami wielokulturowości w cyklu Między kulturami, a także zachęcamy do zmierzenia się z Analizą filmu. Uczniów szkoły średniej zapraszamy na cykl Między tekstami kultury, który koresponduje z programem nauczania języka polskiego.

przedszkole
- filmowe przygody
szkoła podstawowa kl. 1-3
- filmowe lekcje
- filmowe sekrety
szkoła podstawowa kl. 4-6
- kino współczesne
- świat filmu
gimnazjum
- między kulturami
- młodzi w obiektywie
- świat współczesny
szkoła ponadgimnazjalna
- analiza filmu
- między tekstami kultury, klasa 1
- między tekstami kultury, klasa 2
- między tekstami kultury, klasa 3
- trudne tematy 

W programie znajdą się zarówno pokazy klasyki kinowej, jak i panorama ambitnego kina współczesnego. Zaprezentujemy filmy fabularne, dokumentalne oraz animowane.


CENY

Projekt w dużej mierze opiera się na wsparciu finansowym instytucji publicznych, stąd ceny biletów są znacznie niższe niż na repertuarowe seanse.
Karnet na cykl (7 spotkań) kosztuje 77 zł. 
Opiekunowie klas uczestniczą w spotkaniach nieodpłatnie.


SPOTKANIA W KINIE


Nowe filmy! Nowa formuła!

Wszystkie cykle składają się z 7 spotkań w ciągu roku. Każda grupa przychodzi do kina raz w miesiącu, od października do kwietnia. W maju i w czerwcu zorganizujemy dwa wydarzenia specjalne: w maju przegląd filmowy „Świat i ludzie”, a w czerwcu – Szkolny Tydzień Kina Francuskiego. Dla uczestników projektu będzie to możliwość kontynuacji comiesięcznych spotkań wzorem lat ubiegłych.
Spotkania NHEF składają się z prelekcji wygłoszonej przez zaproszonego gościa, projekcji filmu oraz dyskusji dla chętnych uczniów. Ponadto do wyświetlanych filmów przygotowaliśmy interdyscyplinarne materiały dydaktyczne dla nauczycieli.

Naszymi prelegentami są filmoznawcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego, dziennikarze, animatorzy kultury oraz psychologowie.


DLA NAUCZYCIELI

Nauczycieli zapraszamy do Klubu Filmowego, którego członkowie upoważnieni są do darmowych wejść na repertuarowe pokazy w Kinie Pod Baranami.
Karnet Uczestnika w Programie upoważnia uczniów do zniżek w naszym Kinie.


O KINIE POD BARANAMI

Założenia programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej wpisują się w charakter działalności Kina Pod Baranami, którego główną ideą jest prezentacja dzieł dobrych, ciekawych, często odważnych i kontrowersyjnych; przybliżanie klasyki filmowej, ale także produkcji niezależnych i awangardowych. Nasze Kino, prawdziwy art-house, działające od 1969 roku, znane jest z kameralnej atmosfery oraz dobrego programu, który proponuje swoim Widzom.

Za swoją działalność Kino Pod Baranami w ostatnim czasie wielokrotnie nagrodzono:
- w październiku 2009 r. Kino zostało uhonorowane ekskluzywną nagrodą Europa Cinemas za najlepszy program filmowy w Europie. Europa Cinemas to elitarna sieć kin europejskich, do której Kino należy od kilku lat.
- w lutym 2010 r. Kino Pod Baranami zostało docenione przez krakowskich Widzów. Czytelnicy Gazety Wyborczej przyznali mu tytuł Kulturalnego Odlotu w kategorii Miejsce Roku 2009.
- w maju 2010 r. Kino otrzymało nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za najlepsze kino w Polsce.


ZAPISY

Serdecznie zapraszamy na ósmą edycję Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej w Kinie Pod Baranami w roku szkolnym 2015/2016.

Formularz zgłoszeniowy do programu wraz z regulaminem - TUTAJ.

Katalog z programem NHEF:
wersja do przeglądania online.


ZAPISY przyjmujemy do 30 września 2015!Informacje i zgłoszenia:
Barbara Ładygin
bl@kinopodbaranami.pl
604 708 839


Więcej informacji:
www.nhef.pl


spot NHEF 2015/2016 - PRZEDSZKOLE:
spot NHEF 2015/2016 - SZKOŁA PODSTAWOWA:
spot NHEF 2015/2016 - GIMNAZJUM:
NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ - SPOT:

Bookmark and Share

archiwum