kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina - inauguracja: Everest 3D

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina
- inauguracja: EVEREST 3D (reż. Baltasar Kormákur)

sobota, 19 września 2015, godz. 10.00Zapraszamy na inaugurację drugiego sezonu SMAKu, czyli Spotkań Młodych Amatorów Kina - cyklu filmowego dla młodzieży.

W sobotę, 19 września, o godz. 10.00 obejrzymy film Everest w zapierającej dech w piersiach technologii 3D. Bilety dla uczniów TYLKO 10 zł!

Seans poprzedzi krótkie wprowadzenie, które wygłosi Marta Polończyk, uczennica III klasy Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów im. Stanisława Konarskiego w Krakowie.

Po pokazie zapraszamy do rozmowy o filmie :)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutują o tym, co zobaczyli.

Dlaczego SMAK? Przede wszystkim z powodu naszych oczekiwań wobec kina. Nie wystarcza nam zwykły multipleks, w którym po seansie widzowie jedynie wyrzucają do kosza puste kubełki po popcornie. Jako młodzi odbiorcy stwierdziliśmy, że chcemy mieć możliwość do dyskusji, wspólnej refleksji nad tematami, które poruszają twórcy filmowi - mówi pomysłodawczyni spotkań Aleksandra Musiał z V LO - Dzięki Kinu Pod Baranami możemy wspólnie realizować nasze oczekiwania. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej grupy!

Pokazy filmowe dla młodzieży odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.


BILETY dla uczniów: TYLKO 10 zł


O FILMIE:

EVEREST 3D | EVEREST 3D
reż. Baltasar Kormákur, Wielka Brytania/USA/Islandia 2015, 122’

MFF w Wenecji 2015: film otwarcia
41. Festiwal Kina Amerykańskiego w Deauville 2015: film otwarcia

Film opowiada o grupie himalaistów, którzy pod przewodnictwem Roba Halla próbują zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami niedostępnego szczytu. Wśród uczestników tego komercyjnego wejścia, znaleźli się między innymi: zarozumiały Teksańczyk, listonosz-fajtłapa oraz japońska biznes-woman. Ekspedycję czekała walka ze śmiertelnym zimnem i nawałnicami śnieżnymi; walka o tlen i przetrwanie.

Everest to film o granicach ludzkiej wytrzymałości - fizycznej i psychicznej.


ZWIASTUN:


PARTNERZY:


    
Bookmark and Share

archiwum