kpb

Baranki w pieluchach - Pieśń słonia


czwartek, 10 września 2015, godz. 11.00
W czwartek (10 września) w ramach cyklu Baranki w pieluchach zapraszamy na seans filmu Pieśń słonia z Xavierem Dolanem (Zabiłem moją matkę, Wyśnione miłości, Tom) w roli głównej.

BILETY: tylko 12 zł


PIEŚŃ SŁONIA
ELEPHANT SONG 
reż. Charles Binamé, Kanada 2014, 110'

MFF w Toronto 2014
MFF w Vancouver 2014
T-Mobile Nowe Horyzonty Wrocław 2015

Kanadyjski dramat ze świetną rolą Xaviera Dolana, któremu towarzyszą takie gwiazdy, jak Bruce Greenwood (Star Trek, Ja, robot), Catherine Keener (dwukrotnie nominowana do Oscara za Capote i Być jak John Malkovich) oraz Carrie-Anne Moss (seria Matrix, Memento).

Michael (Dolan) zabił swoją matkę, słynną śpiewaczkę operową. Wyrokiem sądu został zamknięty w szpitalu psychiatrycznym. Jest tam już ponad 5 lat. Nagle w niejasnych okolicznościach znika doktor Lawrence, który prowadził jego terapię. Dyrektor szpitala, doktor Green (Greenwood), postanawia przesłuchać Michaela. Ten zgadza się na współpracę, ale na własnych warunkach. Odkrywając kolejne sekrety, wciąga doktora w przebiegłą grę.

Reżyser Charles Binamé o filmie: Zainspirowany sztuką Nicolsa Billon film Pieśń słonia to jakby historia w historii, jak rosyjska lalka matrioszka. To metafora umysłu młodego Michaela zamkniętego na oddziale psychiatrycznym. Każdym posunięciem odsłania nowe, nieprzewidziane fakty i w ten sposób manipuluje doktorem Greenem. Ich zacięta, a jednocześnie intymna relacja odbija się echem daleko poza murami szpitala. Rezonuje wydarzeniami z przeszłości, ale przede wszystkim ma istotny wpływ na teraźniejszość i przyszłość. Rozgrywka Michaela staje się areną dla prawdy i ironicznie, miłości, której osamotniony chłopiec nigdy nie doświadczył. Dla mnie w tym właśnie tkwi piękno tego filmu.

Ogląda się świetnie!
Krytyka Polityczna
Pieśń słonia to spektakl dwóch aktorów i dla nich warto ten film obejrzeć. Magazyn FILM
O CYKLU:

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny film z bieżącego repertuaru, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami.

Na Baranki w Pieluchach zapraszamy Rodziców z małymi dziećmi. Podczas gdy Mamy i Tatusiowie oglądają najlepsze premierowe filmy, maluchy mogą bawić się na rozłożonych na sali kocykach lub spokojnie spać, gdyż dźwięk filmu jest na tyle przyciszony, żeby nie zakłócać dziecięcego snu. Na sali panuje miły półmrok, aby żaden maluszek nie bał się ciemności. Schody do naszego Kina też nie stanowią problemu. Obsługa zawsze chętnie pomoże Mamom wnieść wózek na piętro. Zachęcamy do kolekcjonowania biletów na pokazy cyklu Baranki w pieluchach!
5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny* seans w Kinie Pod Baranami! :-)
*Promocja obejmuje seanse repertuarowe od wtorku do czwartku i nie obejmuje przeglądów, festiwali oraz filmów zastrzeżonych przez dystrybutora.

Z biletami z pieluchowych seansów zniżki w kawiarni Mamy Cafe (ul. Karmelicka 52) i w Hocus Pocus Coctailbar (ul. Floriańska 15)!PATRONI MEDIALNI
:

          MiastoDzieci.pl

   CzasDzieci.pl   

    


PARTNERZY:


                              

                                   

   

Bookmark and Share

archiwum