kpb

Pieśń słonia - pokaz przedpremierowy


piątek, 28 sierpnia 2015, godz. 18.00Kanadyjski dramat ze świetną rolą Xaviera Dolana na pokazie przedpremierowym w Kinie Pod Baranami - w piątek, 28 sierpnia o godz. 18.00!

Film wejdzie na ekrany kin 4 września 2015.


BILETY:
20 zł
(normalny) | 14 zł (ulgowy) | 12 zł (senior)
Przedsprzedaż biletów już ruszyła!
Zakup możliwy w kasie kina oraz online.


O FILMIE:

PIEŚŃ SŁONIA
ELEPHANT SONG 
reż. Charles Binamé, Kanada 2014, 110'

MFF w Toronto 2014
MFF w Vancouver 2014
T-Mobile Nowe Horyzonty Wrocław 2015

Kanadyjski dramat ze świetną rolą Xaviera Dolana (Zabiłem moją matkę, Wyśnione miłości, Tom), któremu towarzyszą takie gwiazdy, jak Bruce Greenwood (Star Trek, Ja, robot), Catherine Keener (dwukrotnie nominowana do Oscara za Capote i Być jak John Malkovich) oraz Carrie-Anne Moss (seria Matrix, Memento).

Michael (Xavier Dolan) zabił swoją matkę, słynną śpiewaczkę operową. Wyrokiem sądu został zamknięty w szpitalu psychiatrycznym. Jest tam już ponad 5 lat. Nagle w niejasnych okolicznościach znika doktor Lawrence, który prowadził jego terapię. Dyrektor szpitala, doktor Green, postanawia przesłuchać Michaela. Ten zgadza się na współpracę, ale na własnych warunkach. Odkrywając kolejne sekrety, wciąga doktora w przebiegłą grę.

Reżyser Charles Binamé o filmie: Zainspirowany sztuką Nicolsa Billon film Pieśń słonia to jakby historia w historii, jak rosyjska lalka matrioszka. To metafora umysłu młodego Michaela zamkniętego na oddziale psychiatrycznym. Każdym posunięciem odsłania nowe, nieprzewidziane fakty i w ten sposób manipuluje doktorem Greenem. Ich zacięta, a jednocześnie intymna relacja odbija się echem daleko poza murami szpitala. Rezonuje wydarzeniami z przeszłości, ale przede wszystkim ma istotny wpływ na teraźniejszość i przyszłość. Rozgrywka Michaela staje się areną dla prawdy i ironicznie, miłości, której osamotniony chłopiec nigdy nie doświadczył. Dla mnie w tym właśnie tkwi piękno tego filmu.

Ogląda się świetnie!
Krytyka Polityczna


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum