kpb

AMY - pokazy przedpremierowe


piątek - czwartek, 31 lipca - 6 sierpnia 2015
godz. 19.00Nieznana, prawdziwa historia wielkiej gwiazdy - błyskotliwej dziewczyny, obdarzonej wyjątkowym talentem, która w rekordowo krótkim czasie osiągnęła szczyty sławy. Przejmująca opowieść o inteligentnej i skomplikowanej kobiecie, która chciała tylko, aby ją kochano. Jedno z największych odkryć tegorocznego festiwalu w Cannes - na przedpremierowych pokazach przez cały tydzień, codziennie od 31 lipca do 6 sierpnia.

BILETY: 20 zł (normalny) | 16 zł (ulgowy)

Na pokazy nie przyjmujemy rezerwacji.
Sprzedaż w kasach i online.


AMY | AMY
reż. Asif Kapadia, Wielka Brytania 2015, 127' - premiera: 7 sierpnia 2015

MFF w Cannes 2015: oficjalna premiera

Kim była naprawdę Amy Winehouse, która z dnia na dzień stała się ikoną światowej muzyki? Jak odmieniło ją spotkanie z mężczyzną, którego obdarzyła uczuciem silniejszym niż narkotyk? Co ukrywała przed światem? Dlaczego zginęła w tajemniczych okolicznościach w wieku zaledwie 27 lat?

Amy Winehouse - z dala od kamer, prywatnie, intymnie, a także na scenie w świetle reflektorów. Jej talent, miłość i tajemnica w filmowym wydarzeniu, które zachwyciło i wzruszyło światową widownię.

Film zrealizowany przez twórców znakomitego, obsypanego nagrodami (w tym dwoma statuetkami BAFTA) dokumentu Senna z 2010 roku, który opowiadał historię legendarnego kierowcy Formuły 1. Reżyser o filmie: To opowieść o kimś, kto potrzebuje miłości, ale nie zawsze ją otrzymuje. Często ci, którzy okazywali jej miłość, byli przez nią odpychani. Była bardzo skomplikowaną, inteligentną dziewczyną. Amy to film o miłości.  


Intymny, pełen pasji, czasami szokujący i niemal hipnotyczny.
Guardian

Odkrycie. Wszystko, co o niej wiecie, jest nieprawdziwą lub zniekształconą wersją.
Time Out

Wyjątkowy film o niezwykłej sile.
IndieWire

Ten film łamie serce.
The Times

Trzyma w napięciu niczym thriller.
LA Times

Pasjonujący, ale i bolesny portret Winehouse, jednego z najciekawszych głosów nie tylko generacji, ale całego muzycznego gatunku.
Variety 


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum