kpb

Baranki w pieluchach - Sufrażystka


czwartek, 12 listopada 2015, godz. 11.00
Zapraszamy na seans z cyklu Baranki w Pieluchach dla rodziców z małymi dziećmi. W czwartek, 12 listopada, wyświetlimy film Sufrażystka - opowieść o kobietach, których walka i determinacja zmieniły oblicze historii, w gwiazdorskiej obsadzie: Meryl Streep, Helena Bonham Carter, Carey Mulligan.

BILETY: tylko 12 zł


SUFRAŻYSTKA | SUFFRAGETTE
reż. Sarah Gavron, Wielka Brytania 2015, 106'

59. BFI London Film Festival 2015: film otwarcia

Bez tych kobiet historia potoczyłaby się inaczej. Sufrażystki. Wyzwolone, silne kobiety, które domagały się praw - wyborczych, moralnych, obywatelskich. Najpierw publicznie lekceważone i wyśmiewane, później uznane za zagrożenie dla świętości rodziny, honoru mężczyzn i porządku świata, a nawet praw boskich. Aresztowane, napiętnowane, więzione. To ich walka w końcu XIX i na początku XX wieku doprowadziła do przyznania im praw wyborczych. To ich walka zmieniła historię XX wieku, rozpoczynając ruchy emancypacyjne i przemiany społeczne.

W filmie zobaczymy nominowane do Nagrody Akademii Carey Mulligan (Była sobie dziewczyna) i Helenę Bonham Carter (Jak zostać królem), laureata BAFTy Bena Whishawa (Pachnidło), nominowanego do Złotego Globu Brendana Gleesona (Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj), laureatkę Nagrody Brytyjskiego Kina Niezależnego Anne-Marie Duff (John Lennon. Chłopak znikąd), oraz trzykrotną laureatkę Oscara - Meryl Streep, ostatnio oglądaną m.in. w filmach Sierpień w hrabstwie Osage czy Żelazna dama. Emmeline Pankhurst, w której postać wciela się Meryl Streep, była jedną z największych aktywistek na rzecz równouprawnienia kobiet. Wspólnie z córkami założyła Women’s Social and Political Union (WSPU).

Jeśli wygramy tę największą z wszystkich batalii, zmienimy przyszłość kobiet na całym świecie.
Emmeline Pankhurst

Za reżyserię obrazu odpowiada laureatka nagrody BAFTY - Sarah Gavron, scenariusz napisała laureatka Emmy, Abi Morgan (Wstyd, Żelazna dama).

Sufrażystka ma oscarowy potencjał i zacięcie. Film.onet.pl
Brawurowa rola Carey Mulligan. NaEkranie.pl
O CYKLU:

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny film z bieżącego repertuaru, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami.

Na Baranki w Pieluchach zapraszamy Rodziców z małymi dziećmi. Podczas gdy Mamy i Tatusiowie oglądają najlepsze premierowe filmy, maluchy mogą bawić się na rozłożonych na sali kocykach lub spokojnie spać, gdyż dźwięk filmu jest na tyle przyciszony, żeby nie zakłócać dziecięcego snu. Na sali panuje miły półmrok, aby żaden maluszek nie bał się ciemności. Schody do naszego Kina też nie stanowią problemu. Obsługa zawsze chętnie pomoże Mamom wnieść wózek na piętro. Zachęcamy do kolekcjonowania biletów na pokazy cyklu Baranki w pieluchach!
5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny* seans w Kinie Pod Baranami! :-)
*Promocja obejmuje seanse repertuarowe od wtorku do czwartku i nie obejmuje przeglądów, festiwali oraz filmów zastrzeżonych przez dystrybutora.

Z biletami z pieluchowych seansów zniżki w kawiarni Mamy Cafe (ul. Karmelicka 52) i w Hocus Pocus Coctailbar (ul. Floriańska 15)!PATRONI MEDIALNI
:

          MiastoDzieci.pl

   CzasDzieci.pl   

    


PARTNERZY:


                              

                                   

   
Bookmark and Share

archiwum