kpb

studencki Nocny Klub Filmowy przedstawia: O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu - przedpremierowo!

środa, 24 czerwca 2015, godz. 21.15Studencki Nocny Klub Filmowy zaprasza na przedpremierowy pokaz pierwszego w historii irańskiego filmu o wampirach, debiutującej Any Lily Amirpour - O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu. Zobacz rewelację festiwalu w Sundance, zaskakującą i wysmakowaną, nakręconą w czerni i bieli mieszankę gatunków filmowych, na bez mała 2 miesiące przed polską premierą!

Bilety dla studentów oraz uczniów - TYLKO 10 zł.


O DZIEWCZYNIE, KTÓRA WRACA NOCĄ SAMA DO DOMU
| A GIRL WALKS HOME ALONE AT NIGHT
reż. Ana Lily Amirpour, USA 2014, 104'

Irańskie Bad City do złudzenia przypomina Miasto Grzechu z komiksów Franka Millera. Także tutaj przestępczość jest na porządku dziennym, a narkomani, prostytutki i złoczyńcy wszelakiej maści czują się tu jak w domu.

Na własnej skórze przekonuje się o tym młody chłopak o imieniu Arash, który w związku z długami ojca traci ukochany samochód na rzecz lokalnego bonza. Ratunkiem dla chłopaka, ale i całej społeczności, może okazać się ostatni sprawiedliwy, a raczej… ostatnia sprawiedliwa. Kobieta-wampir, która pojawia się wszędzie tam, gdzie dzieje się zło. Pojawia się, by wyrównać rachunki, nie podejrzewając, że nawet wampira dosięgnąć może strzała Amora.

Film debiutantki Any Lily Amirpour zaskoczy nawet tego, komu się wydaje, że w kinie widział już wszystko. To psychodeliczna, bardzo mocno stylizowana zabawa z filmowymi gatunkami. Od spaghetti westernu przez wampiryczny horror po romans. A wszystko to w formie dialogu z lokalną tradycją.

Po światowej premierze irańskiego filmu na festiwalu Sundance urodzona w Anglii Ana Lily Amirpour – scenarzystka i reżyserka – została okrzyknięta prawdziwą sensacją kina zagranicznego. Film, który zachwyca wysmakowanymi wizualnie zdjęciami oraz hipnotyczną rolą Sheili Vand, uznany został za jeden z najciekawszych debiutów 2014 roku.


ZWIASTUN (oryginalny):

Bookmark and Share

archiwum