kpb

Dojrzałe Kino - Dziewczyna warta grzechu (przedpremierowo!)W środę (17 czerwca) o godzinie 11.00 zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Dziewczyna warta grzechu - błyskotliwej komedii mistrza gatunku, Petera Bogdanovicha.

W każdą środę około godziny 11.00 zapraszamy na Dojrzałe Kino - cykl spotkań skierowany do seniorów, podczas których mają okazję obejrzeć jedną z kinowych premier, wysłuchać prelekcji i podyskutować o dobrym filmie. Oczekiwanie na seans umila drobny poczęstunek: kawa, herbata i ciasteczka.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Blog prowadzony przez uczestników cyklu: www.dojrzalekino.pl


Bilety dla seniorów: tylko 12 zł
środa, 17 czerwca 2015, godz. 11.00


DZIEWCZYNA WARTA GRZECHU | SHE'S FUNNY THAT WAY
reż. Peter Bogdanovich, USA 2014, 83’  - przedpremierowo! 

Izzie Patterson (Imogen Poots) zarabia na życie jako luksusowa prostytutka i wierzy, że pewnego dnia zostanie odkryta przez łowcę talentów. Jeden z jej klientów, reżyser teatralny Arnold Albertson (Owen Wilson), po wspólnie spędzonym wieczorze proponuje jej 30 000 dolarów - w zamian ma porzucić najstarszy zawód świata i wreszcie zająć się tym, o czym marzy. Albertson nie spodziewa się jednak, że z agencji towarzyskiej Izzie trafi wprost na przesłuchanie do wystawianej przez niego sztuki, w której główną rolę gra... jego nieświadoma niczego żona (Kathryn Hahn).

Peter Bogdanovich (Papierowy księżyc, No i co, doktorku?, Śmiechu warte) po ponad dekadzie przerwy wraca do wielkoformatowego kina. Dziewczyna warta grzechu to nakręcona w klasycznym stylu komedia romantyczna, w której pojawiają się również elementy hollywoodzkiej screwball comedy. Choć wszyscy bohaterowie są współcześni, a ekranowe wydarzenia rozgrywają się w dzisiejszych czasach, film Bogdanovicha nawiązuje do największych dzieł „Złotej Epoki Hollywood” z lat 30. i 40. XX wieku, zarówno pod względem wyrafinowanego humoru i ekranowego wdzięku, jak i łączenia emocjonalnej subtelności z zupełnie ekstrawaganckimi i szalonymi sytuacjami.

Błyskotliwa komedia, (...) zabawniejsza niż większość "europejskich" produkcji Woody'ego Allena. Onet.pl

zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
        
Bookmark and Share

archiwum