kpb

Dojrzałe Kino - System (Child 44)W środę (20 maja) o godzinie 11.00 zapraszamy dojrzałych widzów na wyprodukowaną przez Ridleya Scotta ekranizację bestsellerowego thrillera Toma Roba Smitha - System (Child 44).

W każdą środę około godziny 11.00 zapraszamy na Dojrzałe Kino - cykl spotkań skierowany do seniorów, podczas których mają okazję obejrzeć jedną z kinowych premier, wysłuchać prelekcji i podyskutować o dobrym filmie. Oczekiwanie na seans umila drobny poczęstunek: kawa, herbata i ciasteczka.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Blog prowadzony przez uczestników cyklu: www.dojrzalekino.pl


Bilety dla seniorów: tylko 12 zł
środa, 20 maja 2015, godz. 11.00


SYSTEM (CHILD 44) | CHILD 44
reż. Daniel Espinosa, USA/Wielka Brytania/Czechy/Rumunia 2015, 137’

Stalinowska Rosja. Lew Stiepanowicz Demidow (Tom Hardy) to młody funkcjonariusz Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego sprawnie pnący się po szczeblach kariery. Jest posłusznym sługą systemu, jednak pewnego dnia jego wiara w ideały Partii zostaje zachwiana. Przełożeni każą mu zatuszować sprawę okrutnego morderstwa czteroletniego chłopca. Gdy zaczynają ginąć kolejne dzieci, narażając się na gniew zwierzchników, Demidow rozpoczyna śledztwo na własną rękę.

Znakomita obsada: Tom Hardy (Locke, Mroczny Rycerz powstaje), Gary Oldman (Szpieg), Noomi Rapace (trylogia Millenium, Prometeusz), Joel Kinnaman (serial Dochodzenie, RoboCop), Paddy Considine (Moja łódź podwodna, Lato miłości), Jason Clarke (Wróg numer jeden), Vincent Cassel (Czarny łabędź) oraz Agnieszka Grochowska (Wałęsa, W ciemności).

System to trzymający w napięciu, zrealizowany z wielką dbałością o historyczne detale dreszczowiec osadzony w czasach sowieckiej Rosji, państwa rządzonego żelazną ręką przez bezlitosny reżim, który nie oszczędza nikogo.

Filmu nie dopuszczono do dystrybucji w Rosji.

zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
        
Bookmark and Share

archiwum