kpb

Pokaz festiwalowy - Sentir Flamenco 2007

W dniach 22-28 kwietnia odbywa się w Krakowie festiwal Sentir Flamenco!

Z tej okazji zapraszamy na pokaz słynnego muzycznego filmu Tony'ego Gatlifa, Vengo.

Roztańczony seans odbędzie w poniedziałek, 23 kwietnia, o godz. 19.00!

Równocześnie zapraszamy na specjalny pokaz dokumentu POLIGONO SUR poświęconego muzyce flamenco w ramach Wieczoru Instytutu Cervantesa, we wtorek, 24 kwietnia, o godz. 19.00.

poniedziałek, 23 kwietnia, godz. 19.00
VENGO
| VENGO
reż. Tony Gatlif, Francja/Hiszpania/Japonia/Niemcy 2000, 90’Pełny muzyki film Tony'ego Gatlifa, twórcy Exils i Transylwanii.

Przejmująca opowieść o walce miłości, śmierci, przyjaźni, zemście i cygańskim honorze, rozgrywająca się w hiszpańskiej Andaluzji, wypełniona muzyką, śpiewem i tańcem flamenco.

Bohaterem Vengo jest Caco (Antonio Canales). To dumny, przystojny mężczyzna, głowa rodziny. Zajmuje wysoką pozycję w lokalnej społeczności. Jednak śmierć ukochanej córki niszczy jego dotychczasowe życie. Caco bez przerwy odwiedza jej grób i płacze nad jej zdjęciem. Całą swą miłość i troskę przelewa na upośledzonego kuzyna bratanka Diego(Orestes Villasan Rodrigez).

Ojciec Diego (brat Caco)ukrywa się gdyż zabił członka rodziny Caravaca. Rodzina ta także zajmuje wysoką pozycję społeczną i w związku z zabójstwem szuka sprawiedliwości u Caco. Kiedy jednak ten nie chce zdradzić miejsca pobytu brata rodzina Caravaca zaczyna tracić cierpliwość i grozić, że zabiją Diego. Pomimo swej dumy Caco zdaje sobie szybko sprawę, że trzeba przerwać ten krąg śmierci. Jak jednak osiągnąć to i jednocześnie ochronić wszystkich, których kocha?

Moi bohaterowie pozostają sobą do końca. Są wierni Andaluzji i flamenco. Zwyczajni bohaterowie prawdziwego południa Europy. Tony Gatlif

Bookmark and Share

archiwum