kpb

HEAVY MENTAL - premiera z udziałem twórców


czwartek, 16 kwietnia 2015, godz. 20.00

Zapraszamy na krakowską premierę Heavy Mental Sebastiana Buttnego, uhonorowanego Nagrodą im. Andrzeja Munka dla Najlepszego Debiutu. Premiera połączona będzie ze spotkaniem z twórcami filmu. Tego samego wieczoru, o godz. 22.15, goście spotkają się również z widzami Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego

Gośćmi pokazu będą:
* Sebastian Buttny (reżyser)
* Nicolas Villegas Hernandez (operator)
* Izabela Nowakowska (aktorka)
* Grzegorz Stosz (aktor)Debiutancki film Sebastiana Buttnego to tragikomiczna opowieść o współczesnych trzydziestolatkach. „Ci trzydziestolatkowie, początkowo sobie obcy i niepasujący do siebie, przeżywają wspólną historię i w nieoczekiwany sposób stają się sobie nawzajem bardzo potrzebni i bliscy” - mówi Buttny.

W pierwszoplanowe role wcieliła się trójka młodych aktorów - Piotr Głowacki (nagrodzony Orłem za rolę w filmie Bogowie, laureat nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za Dziewczynę z szafy), Grzegorz Stosz oraz Izabela Nowakowska. Partnerują im m.in. Lech Łotocki, Joanna Szczepkowska, Katarzyna Maciąg i Weronika Migoń.

W rewelacyjnym debiucie Sebastiana Buttnego nic nie jest tym, do czego przyzwyczaiło nas polskie kino ostatnich lat. Zarówno jeśli chodzi o przedstawienie rzeczywistości, bohaterów, relacji między nimi, jak i w planie szerszym; w samym pomyśle na kino.
(Łukasz Kosela, portalfilmowy.pl)

Heavy Mental to historia, w której granica między dziwnym, śmiesznym i smutnym jest wyjątkowo płynna.
(sfp.org)


BILETY:
18 zł
(normalne) | 14 zł (ulgowe) | 12 zł (seniorzy)O TWÓRCACH:

SEBASTIAN BUTTNY
Reżyser i scenarzysta, absolwent PWSFTviT w Łodzi. Laureat prestiżowej nagrody im. Andrzeja Munka za debiutancki film pełnometrażowy Heavy Mental, którego światowa premiera miała miejsce podczas 29. Warszawskiego Festiwalu Filmowego w październiku 2013 roku. Zdobywca Brązowego Dinozaura na MFF w Krakowie za kreacyjny dokument Cezary w miastach.

NICOLAS VILLEGAS HERNANDEZ
Urodził się w Kolumbii, ale realizuje projekty na całym świecie. Zanim zdecydował się pójść w kierunku sztuki operatorskiej, rozpoczął karierę jako fotograf. Absolwent Uniwersytetu Concordia w Montrealu oraz PWSFTviT w Łodzi. Zrealizowane przez niego filmy były pokazywane na najważniejszych festiwalach na świecie, w tym w Los Angeles, Cannes i Berlinie oraz zdobyły liczne nagrody (m.in. Camerimage, Polska Niezależna Akademia Filmowa, Ars Mundi oraz Festiwal Filmów 3D w Los Angeles). Zajmuje się filmem dokumentalnym, fabularnym, reklamą komercyjną oraz społeczną.

GRZEGORZ STOSZ
Absolwent wydziału aktorskiego PWSFTviT w Łodzi, wyróżniony nagrodą za role dyplomowe na Festiwalu Szkół Teatralnych. Jest założycielem grupy teatralnej Chóry Gertrudy Stein, wielokrotnie nagradzanej na festiwalach teatralnych za spektakl Technika punktu świetlnego. Zadebiutował na dużym ekranie w filmie Dotknij mnie. Heavy Mental to jego pierwsza główna rola w filmie pełnometrażowym.

IZABELA NOWAKOWSKA
Absolwentka wydziału aktorskiego PWSFTviT w Łodzi oraz Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Yorku. Po sześciu latach pracy w telewizji, filmie i teatrze w Polsce przeniosła się do Londynu, gdzie ostatnio zagrała w serialu Seana Durkina Southcliffe dla Channel 4, Doctors dla BBC i filmie Scopia.


O FILMIE:

HEAVY MENTAL | HEAVY MENTAL
reż. Sebastian Buttny, Polska 2013, 99’ - premiera: 17 kwietnia 2015

Jameson CineFest - 11. Miskolc Film Festival 2014
22. Raindance Film Festival 2014
12. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST 2014
8. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2014
43. Lubuskie Lato Filmowe 2014
39. Festiwal Filmowy w Gdyni 2014
29. Warszawski Festiwal Filmowy 2013

Opowieść o cierpiącym na psychiczną blokadę aktorze, który dostaje propozycję odegrania tragikomicznej roli we własnym życiu. W zamian za mieszkanie ma zdobyć pewną dziewczynę, a potem „przekazać” ją swojemu zleceniodawcy.

Heavy Mental, poprzez lekką, kameralną historię, dotyka najbardziej fundamentalnych kwestii współczesnej codzienności. Patrzy na ludzi z perspektywy ich dążeń do życiowych celów, sposobów ich osiągania, przemian w stylu życia. Bohaterami są trzydziestolatkowie, których mija się na ulicach, obok których siada się w barach, z którymi widzowie mogą się utożsamić, nawet jeśli z jakiegoś powodu mają problem, by się do tego przyznać.

Strona oficjalna: http://www.heavymental.pl
Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/HeavyMentalFilm


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum