kpb

STILL ALICE - tylko u nas!

Od 3 kwietnia w repertuarze Kina Pod Baranami (jako jedynego kina w Krakowie!) pojawi się długo wyczekiwany w Polsce film Still Alice - ekranizacja bestsellerowej powieści Motyl Lisy Genovy z Oscarową rolą Julianne Moore.


Motyl. Still Alice to zrealizowana przy użyciu bardzo oszczędnych środków, poruszająca historia młodej kobiety, u której zdiagnozowano wczesne stadium Alzheimera. Mimo, że film przedstawia walkę z chorobą, jest jednocześnie prawdziwą afirmacją życia.

Jako Alice występuje jedna z najciekawszych i najbardziej wszechstronnych współczesnych aktorek, Julianne Moore (Daleko od nieba, Godziny, Mapy gwiazd), która za swoją rolę otrzymała niemal wszystkie możliwe wyróżnienia (Oscar, Złoty Glob, nagroda BAFTA i wiele innych).

Towarzyszą jej m.in. Alec Baldwin (Blue Jasmine) oraz znana z Sagi Zmierzch Kristen Stewart, która ostatnio pojawia się w coraz ambitniejszych projektach (Camp X-Ray czy Sils Maria - Cezar za najlepszą rolę drugoplanową).

Richard Glatzer, współtwórca filmu, który chorował na stwardnienie zanikowe boczne, zmarł niecałe trzy tygodnie po tym, jak Julianne Moore odebrała Oscara za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą w Motyl. Still Alice. Glatzer wyreżyserował film wraz ze swoim życiowym partnerem Washem Westmorelandem.


Książka Motyl Lisy Genovy (Wydawnictwo FILIA) dostępna w promocyjnej cenie w Kinie Pod Baranami!Wybrane nagrody dla filmu:
Oscary 2015: Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Julianne Moore)
Złote Globy 2015: Najlepsza aktorka w dramacie (Julianne Moore)
BAFTA 2015: Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Julianne Moore)
Critics’ Choice 2015: Najlepsza aktorka (Julianne Moore)
Film Independent 2015: Najlepsza aktorka (Julianne Moore)
Międzynarodowa Nagroda AACTA 2015: Najlepsza aktorka zagraniczna (Julianne Moore)
Nagoda Amerykańskiej Gildi Aktorów Filmowych: Najlepsza aktorka w roli głównej (Julianne Moore)
Nagroda Gotham 2014: Najlepsza aktorka (Julianne Moore)
National Board of Review 2014: Najlepsza aktorka (Julianne Moore), 10 najlepszych filmów niezależnych - nominacja
Złote Szpule 2015: Najlepszy montaż dźwięku w filmie pełnometrażowym - dialogi i technika ADR - nominacja
Satelity: Najlepsza aktorka (Julianne Moore) - nominacja
Bookmark and Share

archiwum