kpb

Wieczór Instytutu Cervantesa w ramach Festiwalu Sentir Flamenco - Polígono Sur

Instytut Cervantesa raz w miesiącu prezentuje w Kinie Pod Baranami film hiszpańskojęzyczny. Produkcje najczęściej nieznane z polskich ekranów albo prezentowane na pokazach specjalnych.

Tym razem zapraszamy na muzyczny dokument Dominique'a Abela, Polígono sur, który pokażemy w ramach trwającego w Krakowie w dniach 22-29 kwietnia festiwalu Sentir Flamenco.

Pokaz odbędzie się we wtorek, 24 kwietnia, o godz. 19.00.

Zapraszamy także na pokaz filmu VENGO w poniedziałek, 23 kwietnia, o godz. 19.00

Bilety: tylko 10 zł

wtorek, 24 kwietnia, godz. 19.00
POLÍGONO SUR | POLÍGONO SUR
reż. Dominique Abel, Hiszpania 2003, 110’

Dokument Dominique'a Abela to prawdziwa muzyczna uczta i pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników flamenco i hiszpańskiej kultury.

Szukając korzeni tak zwanego nowego flamenco, realizatorzy filmu docierają do Trzech Tysięcy Chałup, jednej z dzielnic Sewilli. Mieszkają w niej starsi, tradycyjnie żyjący Cyganie razem z młodszymi pokoleniami muzyków, którzy łączą najnowsze trendy muzyczne z klasycznym flamenco. Podczas koncertu, będącego hołdem dla Pepe El Quemao, przedstawiani są mieszkańcy w różnym wieku, którzy opowiadają o codziennych problemach dzielnicy, śpiewają, tańczą i przybliżają widzom swoje zwyczaje.

W filmie wystąpi plejada znakomitych artystów, takich jak Rafael Amador, Juana la del Revuelo, Ramon Quilate, a także wielu anonimowych muzyków, którzy zachowali tradycję flamenco.

Bookmark and Share

archiwum