kpb

Baranki Dzieciom: Przygód kilka wróbla Ćwirka + zabawy Ciasto-Plasto

BARANKI DZIECIOM
PRZYGÓD KILKA WRÓBLA ĆWIRKA
 - zestaw bajek
+ zabawy Ciasto-Plasto
niedziela, 30 listopada 2014, godz. 11.00W PROGRAMIE:

PRZYGÓD KILKA WRÓBLA ĆWIRKA – zestaw bajek, ok. 40’
+ zabawy Ciasto-Plasto


KUKUŁCZE JAJO
reż. Andrzej Piliczewski, Polska 1985, 10’
Ćwirek jest świadkiem podrzucania przez kukułkę jajek do obcych gniazd. Jest tym oburzony, ale kukułka tłumaczy mu, że taką stworzyła ją natura. Ćwirek poznaje miłą bezdzietną ptasią rodzinkę i sam daje ich adres kukułce. Wyklute pisklę jest wielce żarłoczne, ale przybrani rodzice i tak je bardzo kochają.

GOŚCIE Z PÓŁNOCY
reż. Jerzy Stępień, Polska 1985, 9’
Ćwirek jest świadkiem przylotu z północy jemiołuszek. Pomaga im w szukaniu pożywienia i przestrzega przed człowiekiem, który latem wycina drzewa, jeździ traktorem po lesie, ale który zimą buduje karmniki i dokarmia ptaki. Więc jaki jest ten człowiek, dziwią się jemiołuszki...

REMONT Z PRZESZKODAMI
reż. Ireneusz Czesny, Polska 1985, 9’
Sympatyczny wróbelek Ćwirek poznaje nowe ptaki i inne zwierzęta, raz nawet leci do miasta. Mieszkanie wynajmuje w gnieździe bocianim. Bohaterem każdego odcinka był inny gatunek ptaka.

MYSIKRÓLIK
reż. Jerzy Stępień, Polska 1985, 9’
Ćwirek ma zły dzień. Większe ptaki odganiają go od jedzenia, przepędzają z kałuży. Leci więc do lasu i poznaje tam mysikrólika, ptaszka najmniejszego z najmniejszych. Mysikrólik uważa Ćwirka za wielkiego i silnego ptaka. Wróbelek wraca na podwórko pokrzepiony na duchu przez mysikrólika i spostrzega, że dotychczasowi prześladowcy uciekają przed nim. Okazało się jednak, że postrachem był jastrząb.

Zapraszamy na wspólną zabawę z Ciasto-Plasto - elastyczną masą plastyczną, która odbija się jak piłka, pozwala łatwo stworzyć nowe kolory, a ulepiona figurka utrwala się po odstawieniu na półkę. Każdy uczestnik zabawy będzie mógł stworzyć postać własnego pomysłu.

Bilety TYLKO 10 zł
(PROGRAM zimowej edycji Baranków Dzieciom)
(
FANPAGE na Facebooku)


KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM
Kino Pod Baranami ośmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!


PARTNERZY CYKLU

                       

      


PATRONI:

Qlturka.pl    Mali Turyści   MiastoDzieci.pl       
                CzasDzieci.pl

Bookmark and Share

archiwum