kpb

studencki Nocny Klub Filmowy - Śmieć

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Śmieć, reż. Danny Boyle
czwartek, 11 grudnia 2014, godz.
23.15


W czwartek, 11 grudnia, o godz. 23.15 zapraszamy studentów na najnowszy film reżysera Billy'ego Elliota i Godzin, Stephena Daldry’ego - Śmieć.

Krótką prelekcję wygłosi Rafał Christ – student filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach UJ.Studencki Nocny Klub Filmowy to inicjatywa Kina Pod Baranami skierowana do studentów, którzy w każdy czwartek wieczorem spotykają się w kinie, żeby wspólnie oglądać premierowe filmy i dyskutować o nich do późnych godzin nocnych. Przed projekcją można napić się kawy, a w trakcie dyskusji posilić kanapką. Wszystko wliczone jest w cenę biletu.

Spotkania prowadzą studenci krakowskich uczelni - wybierają repertuar, przygotowują i wygłaszają wprowadzenie do filmu, moderują dyskusję. Każdy student może zostać gospodarzem. Najbardziej aktywni uczestnicy nagradzani są darmowymi biletami do Kina Pod Baranami.


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.

BILETY dla studentów: tylko 10 zł


ŚMIEĆ | TRASH
reż. Stephen Daldry, Brazylia/Wielka Brytania 2014, 113’

Trójka brazylijskich chłopców - Raphael, Gardo i Rato - wplątuje się przypadkowo w zakrojoną na szeroką skalę aferę korupcyjną z udziałem policjantów i wysoko postawionych polityków. Ścigani, torturowani i zastraszani, wspomagani jedynie przez młodą aktywistkę i cynicznego księdza, nie poddają się naciskom złych ludzi i wyruszają na ekscytującą i niebezpieczną przygodę, która całkowicie odmieni ich życie.

W filmie występują m.in. Rooney Mara (Dziewczyna z tatuażem), Charlie Sheen (Droga życia, Czas Apokalipsy), Wagner Moura (Elitarni). Na ekranie towarzyszą im młodzi naturszczycy.

Śmieć to jednocześnie ekscytujący thriller, atrakcyjna filmowa baśń i wartościowa lekcja aktywizmu. Darek Kuźma, Onet.pl

PARTNERZY:

                      

 


PATRONI:

      Bookmark and Share

archiwum