kpb

Pokaz filmu Zbliżenia z udziałem twórców

wtorek, 28 października 2014, godz. 20.45

Kino Pod Baranami zaprasza na pokaz specjalny filmu Zbliżenia - historii o skomplikowanych, rodzinnych relacjach.

Gośćmi projekcji będą reżyserka Magdalena Piekorz oraz autor muzyki Adrian Konarski.

Zbliżenia to nowy film Magdaleny Piekorz i Wojciecha Kuczoka - twórców nagrodzonego Złotymi Lwami na festiwalu w Gdyni obrazu Pręgi oraz uhonorowanej Nagrodą Publiczności na festiwalu w Nowym Jorku Senności. Autorem zdjęć do filmu jest uznany operator i dokumentalista Marcin Koszałka, a muzykę skomponował znakomity kompozytor i pianista Adrian Konarski.

Magdalena Piekorz spotka się również z widzami cyklu Dojrzałe Kino - w środę, 29 października, o godz. 11.00, w Kinie Pod Baranami.

film wyświetlany z angielskimi napisami
| the film is shown with English subtitlesBILETY:
18 zł
(normalny) | 14 zł (ulgowy) | 12 zł (senior)


ZBLIŻENIA
| ZBLIŻENIA
reż. Magdalena Piekorz, Polska 2014, 74’


Marta ma 37 lat. Bez przerwy odzywający się sygnał telefonu: "Martusiu, odbierz, tu mama!" nie pozwala jej czuć się swobodnie nawet w najbardziej intymnych chwilach. Lata, które spędziła z matką pod jednym dachem i ich bliska relacja sprawiają, że kobieta nie potrafi rozpocząć życia na własny rachunek. Mimo że prawie każda wizyta u mamy kończy się awanturą, Marta wciąż do niej wraca. Kobiety nie potrafią bez siebie żyć, dłuższa rozłąka jest dla nich cierpieniem. Tej sytuacji próbuje sprostać Jacek, który chce stworzyć z Martą prawdziwy dom…
W rolach głównych występują: Ewa Wiśniewska, Joanna Orleańska oraz Łukasz Simlat.

Reżyserka o filmie:
Inspiracją dla filmu było samo życie. Scenariusz napisaliśmy wspólnie z Wojtkiem Kuczokiem i od początku towarzyszyło nam przekonanie, że temat, który poruszamy, dotyczy wielu osób. Chcieliśmy opowiedzieć o codziennym zmaganiu się ludzi, którzy się kochają. Zmaganiu z samym sobą, z własnymi słabościami, z drugim człowiekiem. O błędach, które popełniamy i porażkach, na których czasem się uczymy, a czasem nie. Jest takie piękne zdanie Ewy Lewandowskiej „Podziwiam upór dzieci w niekończących się próbach wstawania”. Zbliżenia opowiadają o dorosłych, którzy ciągle się tego uczą.


Bookmark and Share

archiwum